6886. A tabletválasztás szempontjai
Nemcsak okostelefont, hanem minőségi tabletet is nehéz választani. Bár ezeknek a készülékeknek kissé más a céljuk, mint a mobiloknak, itt sem lesz mindegy, melyiknek szavazunk bizalmat.
Nemcsak okostelefont, hanem minőségi tabletet is nehéz választani. Bár ezeknek a készülékeknek kissé más a céljuk, mint a mobiloknak, itt sem lesz mindegy, melyiknek szavazunk bizalmat.
Félős? Vastagabb a farka? Gyakran hoz ajándékot? Mutatjuk, miből ismerheted fel, hogy a cicád vadmacskakeverék-e.
A kutyák évszázadok óta az ember legjobb barátai, és különböző fajtáikat eltérő célokra tenyésztették, például vadászatra, őrzésre vagy egyszerűen társaságnak. Azonban néhány kutyafajta napjainkban egyre ritkábbá válik, és fennáll a veszélye annak, hogy ezek a fajták eltűnnek.
A dán dog, más néven német dog, az egyik legnagyobb és legimpozánsabb kutyafajta, amelyet gyakran „óriás kutyaként” emlegetnek.
A hajtós hétköznapok és a végeláthatatlan munkaórák nemcsak minket viselnek meg, hanem a kedvenceinket is.
Egy tarisznyarák terráriumát/akváriumát úgy kell kialakítani, hogy legyen kevés "szárazföld" is, és 10-15 centiméter magas vízmagasság is álljon a rákok rendelkezésére! Levegőztető nem szükséges tartásukhoz, bár előnyös lehet. A rákok is kopoltyún keresztül lélegeznek, mint a halak. A nemek megkülönböztetése nem könnyű feladat, ez még nekem sem sikerült, de meglátásaim szerint a hímek kisebbek, és kissé színesebbek a nőstényeknél. A tarisznyarákok általában 2-3 hónaponként vedlenek.
Sajnos más szájon át adható készítmény nincs forgalomban erre a célra! Az adagot emelni lehet esetleg, nem tudom mit jelent ez a 4 mg dózis, de a maximális adagja 2 mg/testtömegkg. Talán így használ és nem izgalmi állapotot, hanem sedációt okoz.
Én is a Caniffa nevű kombinált (!) vakcinát javaslom, a rendelőnkben mi is ezt szoktuk görényeknek beadni. Utcára, illetve lakáson kívülre 2 kombinált oltás (2-3 hét különbséggel beadva) + 1 hét után szabad vinni! Ezen az oltáson kívül még veszettség vakcinát is ajánlatos beadatni a "kijárós" állatoknak.
Mivel nem tudjuk pontosan a korukat, addig kellene tejjel is etetni őket, amíg meg nem tanulnak önállóan enni, illetve inni az itatóból vagy tálból. Tehát eléjük kellene már tenni a nyúltápot (lehetőleg kölyök nyúlnak valót), szénát, zöldet és vizet is, és figyelni kell, mennyire tudják azt fogyasztani. Ha már önállóan is rendszeresen esznek, akkor fokozatosan csökkenteni lehet a szoptatások számát és a tej mennyiségét.
Semmiképp sem ajánlanám, hogy elpusztítsa a kis állatot, akit annyira szeret! Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná és megmondaná, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak.