6891. A különféle teraszfűtési megoldások előnyei
A legtöbben télen is szeretnék kihasználni azt a plusz helyiséget, ami egyfajta összeköttetést jelent a külső környezetünkkel és az otthonunkkal.
A legtöbben télen is szeretnék kihasználni azt a plusz helyiséget, ami egyfajta összeköttetést jelent a külső környezetünkkel és az otthonunkkal.
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
Sajnos, ez a 8 kutyafajta egészségügyi okokból gyakran a 10 évet sem éli meg.
A macskák rühessége egy viszonylag gyakori probléma, amelyet mikroszkopikus atkák okoznak. Ezek az élősködők a macska bőrén élnek, és súlyos viszketést.
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Kedves Kérdező! Célszerű lenne mindkét cicát elvinni egy állatorvoshoz: a betegnek valószínű gyógykezelésre lesz szüksége a feltételezhetően macskanátha tüneteire, az egészséges cicát pedig egyúttal érdemes lenne vakcinázni, hogy vele ez ne fordulhasson elő. Ekkor megkaphatnák a megfelelő féreghajtó kezelést is, a kolléga tájékoztatni fogja az azzal kapcsolatos óvintézkedésekről. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Kedves Andrea! Valóban indokolt lehet az új kedvenc ilyen fokú karanténozása, a gyakorlatban azonban ezt nem feltétlenül szoktuk ennyire szigorúan venni. Fontosabb talán, hogy utcára, nagyobb kutyás közösségbe ne menjünk vele, amíg 2-3 parvo/kombinált oltást meg nem kap (oltási protokolltól függően változhat). Macskákkal való kontaktus esetén inkább a külső és belső élősködők a fontosak, ezek ellen mind a cicákat, mint a kutyákat kezelni kell és akkor elkerülhetjük a kellemetlenségeket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.
Valószínűleg macskanáthás, el kellene vinni állatorvoshoz. A macskanátháról a kapcsolódó cikkekben olvashat bővebben.
Mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is. Mindazonáltal egy jó étvágyú (a soványságon kívül betegnek nem látszó) állat esetében a lesoványodást a takarmány adag növelésével is meg lehet próbálni orvosolni... Bizonyos körülmények (pl. vemhesség, hideg környezet, stb.) fokozott energia felhasználással járnak, amit a takarmány adag növelésével lehet kompenzálni. A legjobb, amit tehetnek, hogy felkeresik az állatorvosukat, és az ő segítségével próbálják megoldani a problémát.