6891. A különféle teraszfűtési megoldások előnyei
A legtöbben télen is szeretnék kihasználni azt a plusz helyiséget, ami egyfajta összeköttetést jelent a külső környezetünkkel és az otthonunkkal.
A legtöbben télen is szeretnék kihasználni azt a plusz helyiséget, ami egyfajta összeköttetést jelent a külső környezetünkkel és az otthonunkkal.
A kutya lemozgatása nagyon fontos, így ha van lehetőségünk rá akár a hazai erdőkben is tehetünk vele nagyobb túrát. De mik a szabályok?
Sajnos, ez a 8 kutyafajta egészségügyi okokból gyakran a 10 évet sem éli meg.
A macskák rühessége egy viszonylag gyakori probléma, amelyet mikroszkopikus atkák okoznak. Ezek az élősködők a macska bőrén élnek, és súlyos viszketést.
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Szerintem, rágcsálja nyugodtan. Nem lesz baja tőle. (Biztos nyúlnak érzi magát. :))
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
Bulldogoknál gyakori a bőrprobléma. Bátran állíthatom, hogy ezek hátterében legkevésbé a szőrtüszőatkásság a döntő tényező. Ez inkább csak másodlagos diagnózis vagy lelet, fontos lenne egy laboratóriumi vizsgálat (bőrkaparék, szőr stb., akár vérvétel is) az ok megállapítására. A bulldog bőrbetegségek hátterében leggyakrabban inkább immunhiány áll, emiatti gombásodással, de gyakori az ekcémás (allergiás) alapon induló probléma is és egyéb más problémák. A pontos diagnózishoz persze személyesen kell megvizsgálni a kutyust. Javasolnám, hogy bulldogszakértő dokihoz vigyék, vagy vigyék vissza a kezelődokihoz. (Egyébként Takticcal soha nem szoktunk bulldogot fürdetni, mert nagyon rontja a bőrük állapotát...) Sajnos a bulldog bőrprobléma témakör egy elég nehéz és komplex tudomány, sok száz oldalas könyvet lehetne írni róla...
Valószínűleg enyhe hasmenésről lehet szó. Ha igen, akkor ez leggyakrabban emésztőrendszeri problémára, gyulladásra utal. Enyhébb esetben 1-2 napos koplalással vagy diétával (főtt rizs, csirkehús napi többszöri, kis adagban való etetésével) és probiotikumok (kefír, joghurt, állatpatikában kapható probiotikumok) adásával rendeződik a helyzet. Ha mégsem, akkor dokibácsihoz kell menni. Vagy dokinénihez. (Nehogy kikezdjenek a feministák. :)) Megelőzés: nem szabad hirtelen tápot, eleséget váltani, illetve ezek mindig jó minőségűek legyenek.
Mert imádja a mentolt! Macskáknál ez gyakori! A sportkrém helyett javasolnám, hogy állatpatikában vásároljanak neki mentolos macskatablettát. Mert van ilyen!