686. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
Zsírfarkú egerünk farkában zsírt és vizet raktároz (mint teve a púpjában), és átvészeli az ínséges időket. De nem a bunkós farok az egyetlen különlegessége e rágcsálónak.
A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti. Mik a babéziózis tünetei, és mikor kell orvoshoz fordulni?
Cicád válogatós és nem eszi meg a száraztápot vagy a konzervet? Próbálkoztál már a házikoszttal? Segítségül néhány jótanács az otthoni macskaetetéshez, hogy a cicád is jól járjon.
Ebben a sportban csak akkor lehetünk sikeresek, ha bízunk a kutyában, kiszolgáljuk őt, partnerként kezeljük. Viszont a gazda nélkül a kutya sem talál végig a pályán...
Kedves Gazdi! Atka okozhat például ilyen tüneteket, de más is állhat a háttérben. Állatorvos pontos diagnózist és kezelést tud adni!
Kedves Gazdi! Célszerű lenne alaposan átvizsgálni a cicust (a bolha könnyen megbújik, pláne, ha csak pár darab van belőle), az élősködők ürüléke is árulkodó lehet. A bizntoság kedvéért javasoljuk, hogy használjon direkt macskák számára kifejlesztett, kombinált hatású spot-on típusú cseppeket. Ezek a készítmények hosszabb ideig védelmet nyújtanak a bolhák, kullancsok és más élősködők ellen is. Olvass tovább! Hogyan lehet megszabadulni a bolháktól?
Kedves Gazdi! A Royal az mindenképpen jó, de leginkább a vesekímélő fajtát etetném. A Vetri dmg is fontos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Azt, hogy mi lehet a gond, így biztosan nem lehet megmondani, de a leírás alapján ez azért valami "komoly kategóriás" probléma lehet. Nagyon alapos kivizsgálásra lenne szükség, mégpedig minél előbb!
Táplálásra jó minőségű, un. prémium kategóriájú táp etetése a legegyszerűbb, ami korának és felnőttkori testsúlyának megfelelő. Tehát közepes v. nagy termetű kölyök ill. junior táp. A drágábbak a jobb minőségűek. A tápos zsákokon található táblázat tájékoztat a szükséges napi mennyiségről,amit kölyöknek napi 4-5 részletben, majd fél éves kortól napi két részletben ajánlott adni. Az oltások programját minden állatorvos maga választja ki saját ízlése szerint, és többféle jó vakcinázási program is létezik, úgyhogy hallgasson választott állatorvosára. Általánosságban azt kell tudni az oltásokról, hogy 8-16 hetes kor között 2 hetente ajánlott oltatni a kutyusokat. A minimum, hogy 7-8 hetesen egy Parvovírusos betegség elleni oltás után, még legalább 2 db. un. kombinált oltást kapjon, ami a többi vírusos betegségek ellen véd., abból az utolsó feltétlen 12 hetes kor után legyen. Ezek után 3 hónapos kor felett kötelező a veszettség elleni oltás, amit 6 hónapon belül meg kell ismételni, majd onnantól évente kell beadatni.Természetesen a microchip behelyeztetése is kötelező.