686. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
A papagáj alaptakarmányát feltétlenül ki kell egészítenünk zöldséggel, gyümölccsel, vitaminnal, ásványi anyaggal, valamint állati és növényi fehérjével.
Zsírfarkú egerünk farkában zsírt és vizet raktároz (mint teve a púpjában), és átvészeli az ínséges időket. De nem a bunkós farok az egyetlen különlegessége e rágcsálónak.
A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti. Mik a babéziózis tünetei, és mikor kell orvoshoz fordulni?
Cicád válogatós és nem eszi meg a száraztápot vagy a konzervet? Próbálkoztál már a házikoszttal? Segítségül néhány jótanács az otthoni macskaetetéshez, hogy a cicád is jól járjon.
Ebben a sportban csak akkor lehetünk sikeresek, ha bízunk a kutyában, kiszolgáljuk őt, partnerként kezeljük. Viszont a gazda nélkül a kutya sem talál végig a pályán...
Javaslok egy laboratóriumi bakteriológiai és parazitológiai vizsgálatot elvégeztetni. Ha mindkettő negatív eredményt hoz akkor vérvizsgálat is szükséges lehet a hasnyálmirigy működésének ellenőrzésére.
Kedves Nagyi! Amit levelében leírt, hogy a nyuszi "náthás", nagyon kevés információ ahhoz, hogy tudjak Önnek ajánlani egy vagy több homeopátiás szert, ami segítheti a gyógyulását. A homeopátia nem így működik! Ezt a fajta terápiát minden esetben egyedre kell szabni, és ehhez pontosan és részletesen kell ismerni a kis állat tüneteit. A "nátha" jelentheti azt, hogy folyik az orra ..., de milyen színű, állagú a váladék ...? tüsszög-e ...? köhög-e ...? van-e étvágya ...? láza ...? ... és még sorolhatnám, hogy mi mindent kellene nekem ahhoz tudni, hogy a megfelelő szer(eke)t tudjam ajánlani. Ha ténylegesen csak orrfolyásról van szó, akkor egy kombinált homeopátiás tablettát tudok javasolni: CORYZALIA (humán patikában kapható), melyből egy tablettát kis vízben fel kell oldani, és napi 3 részletben a nyuszi szájába beadni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencüknek: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Előfordul hogy vedléskor a kloákájában is marad bőr, nézze meg és ha igen finoman húzza ki. Ha ott nincs gond lehet esetleg valami belső élősködő de az tenyésztett állatoknál ritka és csak állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni.
Mindenképpen javaslom ezeket a kiegészítő vizsgálatokat.
Ha játék közben túlzottan harapdál a kutyája, egyszerűen merevedjen meg, majd hagyja ott a kutyát. Egy kis idő múlva újra odahívhatja magához, és új játékot kezdeményezhet, de ha megint túlzottan harapdál a kutya, újra hagyja abba a vele való játékot. Ha ezt jól időzíti, tehát éppen akkor merevedik meg, amikor a kutya éppen nagyon harapdálni kezd, a kutya meg fogja tanulni, hogy nincs értelme nagyon harapdálni, mert az a játék végét jelenti. Sok sikert!