6896. Milyen nevet adj az uszkárnak?
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Napjainkra az ékszerkészítés művészete lélegzetelállító mértékben fejlődött, egyesítve a hagyományos kézműves technikákat és a legújabb technológiai újításokat.
Egyre többen fogadnak örökbe kutyát állatmenhelyről, ilyen esetben néha olyan társat kell magunkhoz szoktatnunk, akit korábban bántalmaztak. Lelki gyógyulásuk hosszú folyamat és sok türelmet is igényel, de a szeretet, és a figyelem segíthet számukra visszanyerni az emberekbe vetett bizalmat.
Hoztunk pár csodaszép macskanévötletet vagány kandúroknak és kecses nőstényeknek.
Az élettartam nagyban függ a kutya genetikájától, egészségi állapotától, táplálkozásától és életkörülményeitől.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!