6916. Elkaphatják-e kedvenceink az influenzát?
Az országban tombol az influenza. De vajon házi kedvenceink elkaphatják-e? Cikkünkből kiderül!
Az országban tombol az influenza. De vajon házi kedvenceink elkaphatják-e? Cikkünkből kiderül!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
Ilyen tojásárak mellett főleg ha van egy pici kertünk, tervezhetünk egy kicsi baromfaudvart. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a "méhecskehoteleket" vagy más néven "darázsgarázsokat", amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását.
A spanyol csigák hatalmas károkat okozhatnak a veteményesben és a kerti növények között, így sokan keresnek természetes megoldásokat a megfékezésükre. Az egyik leghatékonyabb és fenntartható módszer az indiai futókacsák tartása, amelyek kiváló csigapusztítók.
Sokszor a levertség oka, az időjárás változás. Azonban, ha levert és nem is eszik, akkor egy állatorvosi ellenőrzés nem ártana neki. Egy egy napig előfordulhat ilyen, de hosszabb távon nem jó jel.:( Azt meg tudod nézni, hogy lázas-e a nyuszi. Nézzed meg a fülét, ha forró, akkor azonnal orvos. De nem szeretnélek megijeszteni, ha azóta sem változott a probléma, nézessed meg feltétlenül. Majd írj mi történt.
Vigye állatorvoshoz, az árakról szintén ott. Üdv
Kedves Gazdi! Ha jól számolom, akkor az első időponttól számolva ez 70 napos, az utolsótól pedig 67 napos vemhesség, ami mindenképp túlhordásnak minősül. Amennyiben a szuka is és a picik is jól vannak, nincs ezzel kapcsoatban teendő. Ilyen esetben egyébként indokolt az ellés mesterséges megindítása, vagy a császármetszés. Üdvözlettel, Dr Puskás Gábor
Ha a hímvessző felületén genny ,gyulladás vagy bármilyen kóros eltérés látható akkor vizsgáltassa meg ey állatorvossal, Egyéb esetekben ez a jelenség még belefér a normális jelzőbe, idővel általában megszűnik.
Különösen gyors növekedésre szelektál baromfiknál fordul elő legtöbbször az angolkórnak elnevezett betegség, ami több okra is visszavezethető, elsősorban hiánybetegség. A Futor önmagában nem megoldás a kalciumhiány megszüntetésére, ha a beépüléshez szükséges foszfor hiányzik. Külön foszforkiegészítés(pl. Phylafor, kalcium : foszfor, 3:1 arányig), vagy megfelelő arányt tartalmazó ásványianyagból álló takarmány kiegészítés szükséges. Ha nem kapnak természetes napfénnyel történő megvilágítást, "D" vitamin hiány is előfordulhat.