6916. Elkaphatják-e kedvenceink az influenzát?
Az országban tombol az influenza. De vajon házi kedvenceink elkaphatják-e? Cikkünkből kiderül!
Az országban tombol az influenza. De vajon házi kedvenceink elkaphatják-e? Cikkünkből kiderül!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
Ilyen tojásárak mellett főleg ha van egy pici kertünk, tervezhetünk egy kicsi baromfaudvart. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a "méhecskehoteleket" vagy más néven "darázsgarázsokat", amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását.
A spanyol csigák hatalmas károkat okozhatnak a veteményesben és a kerti növények között, így sokan keresnek természetes megoldásokat a megfékezésükre. Az egyik leghatékonyabb és fenntartható módszer az indiai futókacsák tartása, amelyek kiváló csigapusztítók.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése. Az általad is említett kezdeti elváltozások jól gyógyulnak Betadine oldatos ecsetelésre. Ha a kórkép súlyosbodik mindenképp fordulj bőrgyógyászatra szakosodott állatorvoshoz.
Az orsóférgesség tüneteinek észlelése után beadott féreghajtó tabletta azonnal hat. Egyébként az orsóféreggel való fertőződés után csak hetekkel, hónapokkal később jelentkeznek a tünetek. A féreg lárvái viszont az eb szervezetében - ún. "vándorló lárva" stádiumban - sokáig jelen lehetnek és időnként tüneteket is okozhatnak. Ezért a féreghajtó tabletta beadását többször kell megismételni (negyedévente célszerű), függetlenül attól, hogy ürít-e férget az állat.
Semmilyent.
Annak, hogy egy állat a normális táplálékfelvétel mellett fogy, több oka lehet: - nem megfelelő tápanyagellátás (hiába eszik sokat, ha a táplálék összetevője nem megfelelő) - emésztési zavarok - felszívódási zavarok - a belső elválasztású mirigyek működési rendellenessége (hormonális zavar) - parazitózis - idült, sorvasztó betegség (daganat, krónikus máj-, veseelégtelenség, stb.) Azt írtad, hogy a kutyádnak jó az általános állapota és más tünetet nem észleltél rajta. Feltételezve, hogy jó minőségű táplálékot kap, a legvalószínűbb, hogy a kutyának az emésztéssel vagy a tápanyagok felszívódásával van problémája (lehet mindkettő is). Ennek elbírálása állatorvosi feladat, kiegészítő vizsgálatokat igényel (vérvizsgálat, bélsárvizsgálat), így pontos választ nem tudok adni a kérdésedre. Javaslom, hogy kutyádat vidd el az állatorvosodhoz, ha lehet, vigyél egy kevés friss bélsarat is.
Szerintem abból nagyobb baj nem lehet, ha megmutatja konzultáció céljából egy másik szakembernek is a cicát, hisz több szem többet lát. A "reménytelenséggel" kapcsolatban tényleg csak akkor lehetne érdemben nyilatkozni, ha látná az ember az elváltozást.