6921. Előbújtak a medvék a Szegedi Vadasparkban
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Vaddisznócsalád tűnt fel a dél-spanyolországi Fuengirola egyik bevásárlóközpontjában - közölte több spanyol sajtóorgánum kedden.
Megújult és ismét használatba került a mentett ragadozó madarak röpdéje a Fővárosi Állat- és Növénykert által működtetett Margitszigeti Kisállatkertben.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
A zöldborsó hüvelyes termés, pillangós növény révén sok szénhidrátot tartalmaz. Puffasztó hatása van, ezért nem ajánlatosokat adni belőle, és szénaként sem jó etetni. Hetente egy alkalommal nagyon kis mennyiséget azért kaphat az állat.
A szőrhiány utalhat atkásodásra, gombásodásra, vitaminhiányra vagy különböző okból kialakult gyulladásos folyamatra. A bőrkinövés általában jó vagy rosszindulatú daganat eredménye, amit csak orvosi vizsgálatokkal lehet azonosítani. A szemmel kapcsolatos elváltozások is vizsgálatra és kezelésre szorulnak, lehetőleg minél hamarabb, de a kamillás kezelés biztosan jót tesz, hiszen gyulladáscsökkentő hatása van.
Sokféle vesebetegségük van a nyusziknak is. Leggyakrabban a vesekövet diagnosztizáljuk az állatokban, ami a magas kalciumtartalmú zöldségektől alakul ki. Sokszor tünetmentes, de ha panaszok adódnak, akkor a vezető tünetek a sok vízivás, a sok vizelet ürítése és a hirtelen fogyás. Még gyakrabban előfordul, hogy mérgező növény evése után leáll a vese. Ebben az esetben a tünetek hamar jelentkeznek és végzetesek is. Sok más okból is kialakulhat vesebetegség, de mindig a megugró vízfogyasztás, a sok vizelet ürítése és a hirtelen súlyvesztés a vezető tünetek. Ha ezek jelentkeznek, minél hamarabb állatorvosnak kell látnia, hiszen időben felismerve kezelhető a baj.
A cseresznyét nagyon szeretik, bátran lehet nekik adni. Általában körberágják és kiköpik a magot, de a biztonság érdekében kimagozva adja neki! Eper, barack és banán is adható, de csak keveset, és nem minden nap, sőt elég csak hetente egyszer adni ezekből egy kis kóstolót.
A szem- és orrgyulladás oka sok esetben az egyik fog problémás növekedéséből adódik, ezért fontos lenne megvizsgáltatni az állat fogazatát. Előfordulhat az is, hogy nem megfelelő gyógyszert kapott a gyulladásra, ezért érdemes bakteriológiai és gombavizsgálatot végeztetni a szem és orr váladékából. Ritkább esetben az orrba kerülő idegen test (széna- vagy szalmadarab) az okozója az elváltozásnak, ezért az orrjárat átvizsgálása is indokolt. Mivel a betegség már régóta fennáll és a gyógyulás csak lassan megy majd végbe, ezért sok türelem és vitaminkiegészítés is nélkülözhetetlen.