6921. Előbújtak a medvék a Szegedi Vadasparkban
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Vaddisznócsalád tűnt fel a dél-spanyolországi Fuengirola egyik bevásárlóközpontjában - közölte több spanyol sajtóorgánum kedden.
Megújult és ismét használatba került a mentett ragadozó madarak röpdéje a Fővárosi Állat- és Növénykert által működtetett Margitszigeti Kisállatkertben.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Kedves Kérdező! Várjon még a döntésével amíg a kiskutya kb. hat hónapos lesz. Addig rendeződnek a viszonyok és utána lehet dönteni az ivartalanításról. Dr. Puskás Gábor
Ez valószínűleg valamilyen vizeletjelölési szertartás lehet a kutya részéről, vagy valamilyen stresszhatás következménye. Csak a tartási körülmények ismeretében, a kutya helyszíni megfigyelését követően lehet használható tanácsot adni. Olvass tovább! Miért pisil be a kutyám? Milyen a boldog, és milyen a boldogtalan kutya?
Nem normális. Már, ha valóban vajúdott. Ha mostanra még nincsenek meg a kölykök, nagyon sürgősen mutassák meg állatorvosnak a cicát!
Kedves Linda! A szőrhullás adott esetben lehet normális jelenség még lakásban tartott cicánál is. A rendszeres fésülés és szőr, bőrtápláló vitamin segíthet.
Üdvözlöm! Ki lehet tenni ilyenkor már a tóba, de télen teleltetni kell, 5-15 C-on, novembertől, tavaszig. A paraméterek megfelelők, mert a természetben is ilyen égövön találhatóak. A haltápot megeszik, de ajánlatos fagyasztott hallal is etetni őket, a csigákat pedig imádni fogják! A kutya macska veszélyes a teknősökre, de ez nagyban függ az állatok temperamentumától. Hajlamosak elkószálni, ezért célszerű őket körbekeríteni valamiféle kerítéssel. A teknősök teleltetése egy hosszasabb és későbbi téma! Térjünk rá vissza ősszel!