6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Üdvözlöm! Ne tegyen semmit! Az új helyre való kerülés miatt nem eszik, ez nekik nagy stressz! Ne aggódjon, enni fog, akár egy hét is lehet, ha nem eszik!
Kedves Grosch Viktória! Az olíva olaj természetesen nem okoz gondot a hörcsögnek sem, hiszen ehető, élelmiszerről van szó. A K-betűvel kezdődő zöldségek jelentenek problémát, de az olíva olaj miatt felesleges az aggodalom. Bizonyos termékekben ápoló hatása miatt összetevőként van jelen, így a bundájának és a bőrének sem fog ártani. Ha már 3 nappal ezelőtt történt a dolog (illetve már 4) és semmilyen tünet nem jelentkezett (bágyadtság, ferde fejtartás, bicegés, stb.) akkor valószínűleg nem is lesz semmi probléma. Belső problémára (pl. vérzésre) azért sem számítanék, mert az a probléma nagyon gyors lefolyású, pillanatok alatt megy végbe a folyamat, hörcsögünk azonban vígan teker. Egyik ok miatt sem kell aggódnia, persze jobb félni, mint megijedni. Ha azonban továbbra is aggódna, mindenképpen látogasson el egy rágcsálókhoz értő kisállatorvoshoz. :) Üdvözlettel: Nitta /Rózsa Nikoletta/
Vérvizsgálat, ULTRAHANG, vízeletvizsgálat. Ezek kezdetnek. A többit a kezelő kolléga javasolja. Ivartalanítás.....
Kedves Zita! A leírása szerint a 6 éves kutyusa epilepsziás rohamon esett át, amelyet eszméletvesztéssel járó generalizált nagy rohamnak nevezünk. A rohamok utáni fázis, az órákig tartó céltalan bolyongás nagyon tipikus roham utáni tünetcsoport. Ebben a fázisban a betegnek erős félelmei vannak, a környezetével részlegesen megszakad a kapcsolata. Adott esetben feltehetően familiáris epilepsziával állunk szemben, hiszen a szuka testvéreinek is generalizált nagyrohamai vannak, csak az ő esetében a roham utáni tudatfeltisztulás rövidebb időt vesz igénybe. Feltehetően anyai ágról öröklődött az az agyi betegség, amely mindkét kutyusnál generálja a rohamokat. A szukának nem vitamin hiánya van, hanem valódi epilepszia betegsége, hasonlóan az Ön kutyusához. Mivel a második spontán roham után be kell állítani a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus kezelést, ennek hiányában egyik esetben sem lehet szó gyógyulásról. Az epilepszia betegség vagy gyógyítható, vagy karbantartható, vagy terápia rezisztens. Ez mindig az agyi alapbetegség függvénye. Az epilepszia gondozásba vétellel és kivizsgálással kapcsolatban a honlapomon látható telefonszámok valamelyikén elérhet (www.kutyaepilepszia.hu). Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! A tovább termelődő tej miatt begyulladtak az emlőmirigyek. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu