6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
A teknősök vedlenek, ez normális. Valószínűleg A-vitamin injekciót kapott a teknőse, ez befolyásolhatja a vedlést is.
Üdvözlöm! A leírt tünetek alapján valóban felmerül a szájüregi gyulladás is, mint lehetőség, de előfordulhat állkapocs ízületi, idegrendszeri probléma is, illetve a rágóizomzat betegsége is. További vizsgálatok lennének szükségesek a pontos diagnózishoz.
Kedves Gazdi! Mivel sajnos nem ismerjük sem a kutya korát, sem azt, hogy a szőrzet vörösödése mely testtájakon mutatkozik, ezért csak meglehetősen általános válaszokra szorítkozhatunk. Amennyiben a kutyus sokat nyalja magát (elsősorban a végtagok tövénél, lábvégeken), az allergiás okok (bolha, táplálék vagy egyéb háttérrel) nem zárhatók ki. Érdemes kivizsgáltatni állatorvosukkal. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Gazdi! A patkánymérgek általában véralvadásgátló anyago(ka)t tartalmaznak, így a tüdőt és egyéb szerveket közvetlenül nem károsíthatják. Következményként bármely szervben felléphet persze némi vérzés, ami a szövetek helyi funkcióromlását okozhatja. Az erős köhögés háttere persze lehet a méreg által kiváltott vérzés, azonban ez, ha az állat időben kapott ellenanyagot, kevéssé valószínű. A köhögés hátterében állhat pl bélférgek lárváinak vándorlása, fertőző betegség, szívproblémák, és számos egyéb ok, a mérgezéstől függetlenül. Mindenképp javasoljuk, hogy a legfontosabb fertőző betegségek ellen oltassa be cicáját, illetve féregtelenítse a macska életmódjának megfelelően. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az ivartalanítás elsősorban a kutya szexuális konkurenciájával összefüggő dominanciáját, agresszivitását enyhíti vagy szünteti meg. Az esetleges más jellegű dominanciát, a szocializálatlanságból eredő agresszivitásra nincs hatással. Kutyájuk megmenthető,- mert a tartási körülmények megváltoztatásával, megfelelő ember/kutya közös falka rangsorbeállítással, esetleges félelmi agresszió elleni deszenzibilizáló tréninggel, Bach-virágterápiával, a domináns megnyilvánulások kiiktatásával, utólagos szocializációval, - igen jó eredmények érhetőek el. A részletek érdekében küldje el e-mail címét részemre.