6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Ha a cicájánál egyensúlyzavart észlel, függetlenül attól, hogy kismértékű vagy erőteljes-e az egyensúlyzavar, minél hamarabb vigye el egy kisállatokkal is foglalkozó állatorvoshoz. Az egyensúlyzavar ugyanis mindig valamilyen idegrendszeri eredetű betegség és/vagy a közép- és a belsőfül betegségeinek a tüneteként jelentkezik az állaton, ezt csakis állatorvos tudja vizsgálatok alapján diagnosztizálni és gyógykezelni. Ha arra gondolt a kedves gazdi, hogy a bajuszszőr hiánya okozná ezt a tünetet, meg kell cáfoljam. Nem okoz semmilyen egyensúlyzavart a bajuszszőr részleges vagy teljes hiánya.
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik. Legjobb, ha 5 hónapot mondok. Ugyanis egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik a vemhességi idő.
Az állatok ivartalanítása, így a kecske ivartalanítása is állatorvosi szaktudást igénylő, véres úton történő műtéti beavatkozás. Mint ilyet, csakis az végezhet, akinek szakképesítése mellett erre engedélye is van. Tehát IGAZA van, hogy ragaszkodik a műtét állatorvossal való végeztetéséhez. Az ivartalanítási műtétet általános- és/vagy helyi érzéstelenítés mellett kell elvégezni, ennek elmulasztása az állatvédelmi törvény paragrafusaival ütközik. A kecskebak esetében, különösen a felnőtt egyed esetében, mindennemű szaktudás és az állat műtéti előkészítése nélkül végzett herélés óriási kockázatot jelent az állatra nézve, beleértve a elhalálozást is. A kecskebak herélésének a költségeit nem tudom leírni, helyenkénti árkülönbségek miatt. A helyi állatorvost kérdezze ez ügyben, személyesen.
A macskák fürdetéshez szoktatása nehéz feladat, kiskorban ajánlatos elkezdeni. Lehet egy kicsit erélyesebb velük, viszont ha nem boldogul, akkor kénytelen lesz állatorvos - nyugtató - segítségét kérni.
Ez esetben azt javasolom Önnek, hogy ne is keresgélje az okát a bajnak. Keressen sürgősen egy állatorvost, akihez bizalommal fordulhat a kisállatka eme bajával. Ahogy olvastam, elég nagy lehet a gond. Gondoljon bele, bármelyikünk, ha csak megvágjuk az ujjunkat, hogy szenvedünk tőle. Sok sikert a gyógyításhoz!