6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Üdvözlöm! A leírás alapján egy Fürge gyík (Lacerta agilis). A leg elterjettebb gyík fajunk! Elképzelhető, hogy azokból kelt ki, ezt nem lehet tudni.
Egy fertőző betegség hatásosan csak akkor kezelhető ha sikerül beazonosítani a betegséget a tünetek alapján,de méginkább akkor ha kitenyésztik a kórokozót és megállapítják azon gyógyszereket, amelyekkel az adott kórokozó hatékonyan elpusztítható.Ez pillanatnyilag a beteg szemből vagy az orrnyílásokból származó váladék laboratóriumi vizsgálatát jelenti.A vaktában adott antibiotikumos kezelés mindamellett hogy gyakorta hatástalan, még káros is lehet.
A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy kutyákban nagyon könnyen alakulhat ki hasmenés, szinte bármitől, és sok esetben ehhez nem kell semmi különös dolognak történnie, mindössze mondjuk kicsit többet eszik a kelleténél abból, amit egyébként szeret. Sok kutyának (mnt az embereknek is) érzékeny a gyomor-bél rendszere, és így reagálhat különféle dolgokra. Van olyan is, amikor a hasmenésnek semmi köze ahhoz, hogy mit eszik a kutya, mert a bélmozgások felgyorsulását más ok idézi elő (pl. stressz, szorongás). Ennyi előre bocsájtása után viszont a konkrét helyzetre azt kell, hogy tanácsoljam, mindenképpen és mielőbb vigyék el ismét állatorvoshoz, és vizsgáltassák meg, már csak azért is, mert kölyökről van szó. Akár vírusos vagy baktáriumos fertőzés si szóba jöhet, de ezt csak alapos vizsgálat után lehet megállapítani. Ha nem bíznak a korábbi orvosban, akkor keressenek fel más valakit (szerencsére általában van bőven mibők választani.)
Macskatejpótlóval fel tudja nevelni a kiskölyköt. Állatpatikában, állatorvosnál, pet-shopokban kapható.
Kedves Bianka! Önmaga megnyugtatására is érdemes lenne egy részletes vérvizsgálatot tartani a cicájánál. Ezzel minden tisztázható lenne. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu