6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Kedves Gazdi! El kell vinni a cicát állatorvoshoz, aki mikroszkópos bélsárvizsgálattal megállapítja, hogy milyen fajú féreg költözött a cicába és ennek megfelelő féreghajtót fog adni ( nem minden féreghajtó jó az összes parazitára!!!). bizony a galandférgek emberre is veszélyesek! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves gazdi, A viselkedési szakértők azt javasolják, hogy finoman ijesszük meg a harapni készülő kiskutyát. Amint észrevesszük, hogy az eb fogait feni az emberhúsra, hirtelen adjunk ki egy magas, szaggatott, hangos, vinnyogó hangot. Ezzel imitáljuk ugyanis a megsebzett, megharapott testvérek hangját. A hangnak olyan hirtelennek és élesnek kell lennie, hogy a kiskutya megijedjen, és abbahagyja a harapást. Olvassa el az ajánlott cikkeinket!
Sajnos a kérdéseire így biztosan nem lehet válaszolni, ezer oka lehet annak, hogy miért nincs étvágya. Könnyen lehet, hogy azért, mert fáj a lába. Azt gondolom, hogy a legjobb lenne olyan állatorvoshoz (vagy rendelőbe) elvinni, ahol meg lehetne a lábát röntgenezni, és ha kell, megoperálni. Egy törött csont megfelelő rögzítés nélkül nem fog meggyógyulni, főleg akkor, ha a beteg folyamatosan mozog, járkál. Viszont folyamatosan fájdalmakat okoz.
A védőoltások után esetleg előforduló problémák sorába nem tartozik bele az ilyen jellegű tünet. Ha nem hagyja abba, és ma is többször tapasztalja, akkor jobb visszavinni és megmutatni az állatorvosnak.
Üdvözlöm, Sajnos nem sok jó jut eszembe... ha nem vedlés száradt rá a szemére, és az kelt olyan hatást, mintha be lenne "nyomódva" akkor valószínűleg valamilyen szembetegséggel lehet összefüggésbe hozni az elváltozást, esetleg valamilyen baleset érhette az állatot. Mindenképpen érdemes megmutatni hüllőkkel is foglalkozó állatorvosnak, mert látatlanban nem lehet mit írni sajnos. Üdv-ÉVa