6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Sok türelem kell hozzá! Éreztetni kell, hogy fáj nekünk, amit tesz. Rá kell szólni, le kell szidni kissé emelt hangon, esetleg aprót rá is lehet legyinteni az orrára, ha a szó nem segít. Az idegeneket csak úgy fogja elfogadni, ha rendszeresen találkozik a gazdáján kívül másokkal is, akik szintén türelmesek vele, nem félnek tőle, kedvesek fele. Egy idő után megszokja a jelenlétüket, közeledésüket. Jutalomfalatokkal is segíthetjük a "tanulást". Persze azért bizonyos fokú tartózkodás az idegenektől hasznos is lehet.
Szerintem van, kb. egy-két hónapos kezelést mindenféleképpen megér. Ne várjanak azonnali jótékony hatást, csak a hónap elteltével.
Mivel hüllőknél a vesék által kiválasztott vizelet és a bélsár is egy nyíláson távozik (cloaka), ezért előfordul, hogy néha hígabb, néha sűrűbb állagú székletet látunk és a színe is változhat. Így látatlanban azt gondolom, hogy a leírt kétféle széklet is erre utalhat.
Kereskedésekben általában jó minőségű és tisztított homokot lehet kapni és ez törpehöriknek is megfelel, szerintem.
Tudomásom szerint nem, csak ha a teknős feje víz alatt van.