6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Javaslom, hogy a végső döntés előtt csináljonak egy próbát, amikor is az egyik macska (a potenciális jövevény) ketrecben/szállító dobozban legyen. Ekkor megfigyelhető mind a két állat testbeszéd jele, egymás közötti kommunikációja, - és ez nagymértékben segítheti a döntést.
Kedves Gazdi! Idősebb tengerimalacok szőre valóban megváltozhat, színe, állaga pl. "őszülhetnek". Azonban ha a szőr hirtelen megváltozik, néhány nap alatt csapzott lesz, összetapad, foltokban hullik, az immunrendszer legyengülésére is utal. Hím tengermalacoknak a fenékrész fölött néhány centivel van egy mirigy, ami faggyút választ ki, idős malacoknál előfordulhat ennek túltermelése, a fenék fölött, zsíros tapintású lesz a szőr, összeáll. Először is ajánlott lenne rágcsálóknak való vitaminkészítményt vásárolni, C-vitamint és multivitamint, és naponta a vizébe csepegtetni. Kapható ún. Immunovet por, vény nélkül kapható immunerősítő, kifejezetten a szőr és kondíció javítására. Javasolt lenne az azonos időben napi súlymérés kb 1 hétig. Ha az állat súlya 5-7 nap alatt 40-50 grammot csökken, betegség tünete lehet. Esetleg a közeljövőben elvinni állatorvosi kontrollra, hátha valami olyan dolog lappang, amit orvos észrevesz, de gazdi még nem. Ha van előtte elég széna, víz, naponta kap zöldséget, és úgy is kunyerál, és korábban nem tett ilyet, javasolt állatorvosi kontroll. Lehet, hogy valami kezdődő betegség miatt rossz az állatka közérzete, idegesebb. Jelzi, hogy rosszul érzi magát.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak.Bővebben >>
Kedves Gazdi! Gondolom nincs ivartalanítva - ezt nem írja. DE a tüzelés okozta hormonális változás miatt kialakulhat ilyen ideiglenes inkontinencia. Ilyenkor ugyanis a kutyus szeretné illatanyagait minél több helyen ott hagyni, ezért lehetséges, hogy egy időre elfeledkezik a szobatisztaságról. Ne aggódjanak a tüzelés végeztével minden visszaáll a régi rendbe.