6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Először egy otoscopos vizsgálatra (esetleg toklász lehet benne!), majd alapos (de tényleg nagyon alapos!) fültisztításra van szükség. Ezt általában a rendelőben szoktuk végezni és nem bízzuk a gazdira. Ezután a fülgyulladás típusának megfelelő gyógyszeres fülcseppel kell otthon kezelni az állatot. Bizonyos időközönként szükség van ismételt állatorvosi kontrollra is! Az OtiCat fülcsepp egyébként csak bizonyos fülbetegségek esetén kellően hatékony és a legtöbb fülgyulladásnál hatástalan tud lenni.
Ha a cica lakásban él, akkor kb. 3 havonta, ha "kinti" cica, akkor sűrűbben (kb. 1 havonta) ajánlatos fürdetni.
A nőstény guppi hasa "elfeketedik", ha vemhes. A teknősök minden csigát megesznek (beleértve az almacsigát is). A hím ékszerteknősök karma jóval hosszabb, mint a nőstényeké, ezzel szemben a nőstények sokkal nagyobbra nőnek, mint a hímek.
Igen, okozhat egészségügyi problémákat, és tenyésztési szempontból sem előnyös a dolog. Sokkal gyakrabban fordulhatnak elő veleszületett betegségek az ilyen párosításból származó utódoknál. Iyen párosítást csak nagyon indokolt tenyésztési szempontok esetén szoktak végezni, de orvosilag akkor sem javasolt. Azt tanácsolom, hogy keressenek egy másik párt a kutyusnak, aki nem ilyen közeli (féltestvér) rokon!
A kép alapján első látásra gombás bőrbetegségre gondolok. De egyéb betegségek is okozhatnak ilyen tüneteket, azonban vitathatatlanul a gombásság a leggyakoribb. Ha tényleg gombásságról van szó (ezt biztosan csak laborvizsgálattal, esetleg személyes vizsgálattal lehet megállapítani) akkor hosszú kezelésre van szükség. Azt javaslom, hogy fürösszék meg a cicát Nizoral samponnal 4 naponta, kb. 4-5 alkalommal. Ha egy-két hét alatt sincs javulás (az is javulás, ha nem terjed a szőrhiány!), akkor el kellene vinni állatorvoshoz.