6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Égési sérülések esetén nem szokott kinőni a szőr, mert a szőrtüszők is elpusztulnak ilyenkor.
Attól tartok, sehogy. Jobb lenne megszabadulni ettől az állománytól. A myxomatózisnál nagyon fontos a megelőzés; - a szúnyogok távoltartása, - a nyulaknál pedig vakcinásan, vagy homeopátiásan. Üdvözlettel: Takács doktornő
A képen nem jól látom, de lehetséges, hogy egy tályog, amit meg kellene nyitni. Vigye őt állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A kutyust célszerű lenne egy állatorvosnak megmutatni, aki a tüneteknek megfelelően tudja kezelni!
Kedves Tamás! Az oltást (a szervezet immunválasza miatt) 2 hétre kellene ismételni. Ideális esetben ugyanazt a típusú vakcinát lenne jó beadatni. Ha viszont a kombináltat (ami többek között a szopornyica ellen is ad védettséget) kapná meg, akkor azt 2 hét múlva újra meg kell majd ismételni...