6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
A viselkedés nem jellemző, esetleg, ha azonos ivarúak, akkor civakodás miatt fordulhat elő. Esetleg fészekanyagnak akar a madár tollat gyűjteni. Ha fentieket kizárhatjuk, akkor a viselkedési rendellenesség miatt érdemes lehet ideiglenesen szétválasztani őket, legalább a tojó regenerálódásáig.
Ezt nehéz így megmondani, találgatni tudok, de a jelekből arra gondolok hogy valami esetleg lehet a torkában amitől így próbál megszabadulni. Ha külső sérülés nincs rajta és a szájában sem látnak semmit akkor meg kell nézetni hozzáértő orvossal
Ha nem csak bepirosodik, de csipásodik is, akkor az gyulladásos folyamatra utal. Mindenképp érdemes lenne állatorvosnak megmutatni.
Hamenés:Ok:Túl nedves zöldeleség, romlott eleség túl hideg táplálék, megfázás.Tünetek:A híg, vizenyős "plecsniken" kívül a hasmenés jele a végbélnyílás körüli tollazat szennyezettsége és a madár gyakori farokbillegetése. Az állat keveset vagy egyáltalán nem eszik.Kezelés:A zöld- és lédús eleség etetését azonnal szüntessük be. Ehelyett bőségesen adjunk fürtös kölest, aminek bélrendszerre nyugtató és erősítő hatása van. A madár ezt, mint nyalánkságot, feltéve, hogy nem kapja állandóan. A szokásos magkeveréket továbbra is adhatjuk, de jó ha egy pár szem zabpelyhet és mákot keverünk hozzá, még ha ezekből nem is eszik sokat a madár. A víz helyett könnyű teát adjunk a borsmenta- és a kamillatea is megteszi. A kalitkát meleg helyre tegyük és a huzat elől kendővel függönyözzük el. A kalitka elülső oldala azomban maradjon szabadon, hogy a madarat megfigyelhessük és ő se érezze elszigetelve magát. Nagyon jó hatású az infralámpa is, ami sok családban az emberek kisebb panaszainak kezelésére, egyébként is rendelkezésre áll. A kalitkától való távolságot kezünkel ellenőrizzük: ha bőrünkön kellemes meleget érzünk, nem pedig túlzott forróságot, akkor a madárnak is megfelelő lesz. Az így kezelt papagáj egészsége rendszerint pár nap alatt helyre áll. Ha a hasmenés pár nap alatt sem múlik el, és az állat lesoványodik és legyengül, akkor mindenképpen forduljunk állatorvoshoz. http://papagajgondozo.gportal.hu/
Kedves Olvasónk, volt már hasonló kérdés-válasz, kérem olvassa el: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/nimfapapagajt-mikor-lehet-kiengedni-a-kalitkabol/12902/ A röptetéssel (ami egyébként kétségtelenül létszükséglete a madárkának, napi rendszerességgel), majd akkor lehet próbálkozni, ha kalitkán belül már otthon van a szárnyas családtag, Önnel pedig szívélyes, baráti kapcsolatot ápol, a rácson keresztül. Ha már nem fél a kezétől, amikor eteti-itatja (sőt esetleg rá is ül), ha láthatóan örül az Ön felbukkanásának, és keresi a társaságát, igyekszik minél közelebb kerülni Önhöz (bújik a rácshoz, nyújtogatja kifelé a csőröcskéjét, hogy puszit adjon az ujjára), és közben alaposan megismerte már a szobát is, kalitkán belülről – nos, akkor körülbelül itt van az ideje a röptetéssel való próbálkozásnak. Hogy ez mennyi idő, azt alighanem madara válogatja : én egy bő hónap után nyitottam ki először az ajtót a hullámoskáimnak – de akkor még mindig napokba telt, amíg egyikük mert is élni a lehetőséggel, és kipróbálta kalitkán kívül a szárnyacskáit.