6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Javaslok egy laboratóriumi bakteriológiai és parazitológiai vizsgálatot elvégeztetni. Ha mindkettő negatív eredményt hoz akkor vérvizsgálat is szükséges lehet a hasnyálmirigy működésének ellenőrzésére.
Kedves Nagyi! Amit levelében leírt, hogy a nyuszi "náthás", nagyon kevés információ ahhoz, hogy tudjak Önnek ajánlani egy vagy több homeopátiás szert, ami segítheti a gyógyulását. A homeopátia nem így működik! Ezt a fajta terápiát minden esetben egyedre kell szabni, és ehhez pontosan és részletesen kell ismerni a kis állat tüneteit. A "nátha" jelentheti azt, hogy folyik az orra ..., de milyen színű, állagú a váladék ...? tüsszög-e ...? köhög-e ...? van-e étvágya ...? láza ...? ... és még sorolhatnám, hogy mi mindent kellene nekem ahhoz tudni, hogy a megfelelő szer(eke)t tudjam ajánlani. Ha ténylegesen csak orrfolyásról van szó, akkor egy kombinált homeopátiás tablettát tudok javasolni: CORYZALIA (humán patikában kapható), melyből egy tablettát kis vízben fel kell oldani, és napi 3 részletben a nyuszi szájába beadni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencüknek: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Előfordul hogy vedléskor a kloákájában is marad bőr, nézze meg és ha igen finoman húzza ki. Ha ott nincs gond lehet esetleg valami belső élősködő de az tenyésztett állatoknál ritka és csak állatorvosi vizsgálat tudja kideríteni.
Mindenképpen javaslom ezeket a kiegészítő vizsgálatokat.
Ha játék közben túlzottan harapdál a kutyája, egyszerűen merevedjen meg, majd hagyja ott a kutyát. Egy kis idő múlva újra odahívhatja magához, és új játékot kezdeményezhet, de ha megint túlzottan harapdál a kutya, újra hagyja abba a vele való játékot. Ha ezt jól időzíti, tehát éppen akkor merevedik meg, amikor a kutya éppen nagyon harapdálni kezd, a kutya meg fogja tanulni, hogy nincs értelme nagyon harapdálni, mert az a játék végét jelenti. Sok sikert!