6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Igen van, hogy esetleg nehézséget okoz neki. Rutinos tenyésztő segíthet az akcióban. Azonban arra is kell gondolni, hogy az ilyen hosszú fedezési szünet után a kanok spermája gyakran gyenge minőségű és a szuka üres maradhat.
A fajtatiszta kutya vásárlás esetén általában a tenyésztő vállalja a garanciát arra, hogy tényleg egy fajtatiszta ebet ad el és nem keveréket. Kölyökkorban csakis a tapasztaltak tudják megállapítani azt, hogy melyik kiskutya keverék és melyik fajtatiszta. A tenyésztővel tanácsos értekezni ez ügyben.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Az idős kan kutya mellé nem javasolok egy újabb kan kutyát. Nem jó ötlet. Ha mindenképp kiskutyát szeretnének, kislány kutyát szerezzenek be.
Szerintem nyugodtan lehet mellé új nyuszmusz, nem hiszem, hogy bántanák egymást. De azért az első napokban figyelni kell őket, és ha baj van, akkor be kell avatkozni.