6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Én nem hallottam ilyen kutatási eredményről. Az biztos, ha ivartalanítják őket, akkor biztos nem lesz méhgyulladásuk. :)
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
A madarak nem mindig az első tojás lerakása után kezdik meg a költést. A pintyfélék átlagos fészekalja 4-5 tojás. Van, mikor csak az utolsó tojás lerakása után kezdődik a kotlás. Ilyenkor még magára hagyják a fészket, később a tojó kotlik, őt a hím eteti. A fiókák nevelésében mindkét madár részt vesz. Ha a madár élénk, röpköd és táplálkozik, akkor nincs nagy baj. Ha bágyadt, akkor a madár helyén meg kell emelni a hőmérsékletet. Ha a sérülése komoly, akkor egy állatorvosi vizsgálat javasolt! Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Az agapornisok (törpepapagájok) igen agresszív madarak. A papagájoknál igen gyakori jelenség a féltékenység. A "söprögetés" valószínű a fészeképítést jelenti. A madár "rendezgeti az otthonát". Véleményem szerint a többi madártól távolabb kell tenni a kalitkáját és ha megoldható, akkor egy párt kellene vásárolni mellé. Az összeszoktatás idejére egymás mellett, külön-külön kalitkában kell őket elhelyezni és csak néhány nap után összeengedni. A nimfa hím tolla hamarosan rendbe jön. A faroktollak mindig lassabban nőnek. Egy multivitamin-kúra hasznos lehet. (pl. Jolovit, Univit, 1 ml/1 liter vízhez 7 napon át. Ilyenkor csak a magkeverék és a víz legyen a madarak előtt). A madaraknak 1 éves koruk után fel lehet kínálni egy költőodút. A többit már ők tudják. A szürke-fehér párosításból lehet szürke, fehér és tarka madár is. A rozellának valószínű, hogy még fiatal korában egy másik madár lecsípte a körmét. Ritka a fejlődési rendellenesség, de nem valószínű, hogy betegség lenne. A felkínált táplálékot bővíteni kell, fontos a sokszínű, változatos étrend biztosítása. Az alma mellé kell fokozatosan kell adagolni a többi zöldséget, gyümölcsöt, lereszelve, folyamatosan növelve az "újak" arányát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Ha szeretne még egy kutyust, bátran és aggodalom nélkül tegye ezt! Ha viszont úgy látja, hogy csak Babilonként tornyosuló problémát okozna egy új jövevény, akkor ne vegyen.