6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Pont a teste nem látszik, hogy nem sovány-e, jó kis dundi-e... Amúgy fejről normálisnak tűnik.
Nem hinném, hogy probléma lenne a folyás 54. nap körüli vemhességnél. A legtöbb állatnál az ellés előtti héten tapasztalunk ilyen vagy ehhez hasonló, szinte átlátszó nyálkafolyást. Ez a méhnyak körüli, vemhesség alatt "dugóként" működő nyák elfolyása. Ezzel szülésre készül az anyaállat. Minden szülés más is más.
1. Az, hogy hányszor eszik, az attól is függ, hogy mit és mennyit... Szóval ha csak kétszer kér, akkor egyen csak kétszer. 2. Ha melege van vagy sokat fut, akkor nagyon liheg. Sőt, ha izgatott, akkor is. Persze egy hosszú szőrű kutyának hamarabb melege lesz... És nagyon tudnak lihegni! Ha hideg van, nem liheg. 3. Igen, sajnos kullancsirtó cseppek használatakor is előfordul, hogy belemegy a kullancs. De kevesebb, mintha nem használtak volna semmit. Még betegséget is kaphat így el a kutya!
Igen, meg lehet tanítani, de arra, hogy csöndben maradjon, már nehezebb. Ugatásra több módszerrel meg lehet tanítani. Lényeges, hogy valamivel lehessen motiválni. Ez lehet labda, kedvenc tárgy vagy eledel. Ha ezek közül valamelyiket már nagyon meg szeretné kapni, addig kell felajánlani neki, amíg nem ugat. Például a kezünkbe vesszük a labdát, és magasra tartott kézzel valamilyen parancsot adunk neki ("ugass", "hangot", "köszönj"). Ha ugat, akkor rögtön odaadjuk neki a labdát. Később már elég a kéz felemelése vagy a parancs, de a jutalmazás lehetőleg soha ne maradjon el. Azt hogy ne ugasson, érdemes egy másik paranccsal is összekötni, mert amíg a kutya szabadon mozoghat, addig ritkán marad csöndben. Parancs lehet a "helyedre", "fekszik" vagy csak "ül", így a hallgatásra rá lehet venni.
Valószínűleg nem normális, ha "a másik irányba hajlik". De így nehéz vizualizálnom, hogy pontosan hogy is néz ki a dolog. Törött-e? Fejlődési rendellenesség-e? A medencéjével van probléma? Vagy csípőficama van? És a csípője hajlik vajon rossz irányba vagy a térde? Szerintem mutassák meg állatorvosnak, úgy könnyeb megmondani, hogy "kinövi-e" illetve, hogy mi a teendő.