6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Ez a vírus nyulakra nem veszélyes és embertől sem kaphatja el.
Ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani, mutasd meg egy állatorvosnak!
A kérdésre sajnos csak kérdéssel lehet válaszolni: Milyen teknős? Mekkora? Milyen körülmények közt van tartva?
Általában minden gond nélkül tartható más ékszerteknőssel együtt. Fontos szempont, hogy lehetőleg azonos méretű állatok lakjanak egy akváriumban. Etetés során javasolt külön tenni őket, így felügyelhető az egyedi táplálékfogyasztásuk. Rendszeresen ellenőrizni kell a teknősöket, ha verekedést tapasztal, úgy mindenképp az állatok elkülönítése javasolt.
Ezek alapján elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi fertőzésben szenved az állat. Amennyiben az étvágya is csökkenne vagy egyéb tüneteket (pl. hasmenés) tapasztal az az állapot rosszabbodását jelenti. Mindenképpen gyógyszeres kezelésre van szükség, állatorvossal való konzultációt javaslok.