6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.
Alapos tisztogatás és fertőtlenítés (pl. Betadine oldattal) után érdemes kenőccsel is bekenni (állatpatikában kapható Panaveyxal kenőcs vagy Novugén gél pl.), majd bekötözni (átkötés naponta - kétnaponta), illetve ha ez nehezen megoldható, akkor gallért is lehet tenni a nyuszira. Lényeg, hogy amíg begyógyul a terület, addíg ne nyalja magának! Még így is hosszadalmas lehet a gyógyulás (akár hetekig is eltarthat).
A tejfogak még ki fognak esni és a maradó fogak már ellenállóbbak. Ne aggódjon, de azért kerülje a kutyusnál, hogy túl sokat rágcsáljon.
A probléma háttérében pszichés zavarok állhatnak. A megváltozott környezet váltotta ki. Esetleg természetes anyagokból készült nyugtató hatású táplálékkiegészítők adagolhatók. Ha van lehetőségük Franciaországból vagy Belgiumból beszerezni bizonyos feromon tartalmú macskanyugtató szereket, ezek 100%-os megoldást nyújthatnak (Feliway, gyártó: CEVA Animal Health Fro.).
Októbertől nemzeti helyett uniós szabályozás a kisállatok utaztatásában. A kutyák, macskák és vadászgörények országok tagállamok közötti szállítására kidolgozott uniós irányelv bevezetése 2004. október 1-jén esedékes. Addig a nemzeti szabályozás marad érvényben minden uniós országban, amelynek célszerű utazás előtt utánanézni.