6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Kedves Gazdi! Az Önök cicája nagyon szép kort élt meg, de sajnos - úgy mint az embereknél - az élet véges. A kor előrehaladtával az egyes szervek működése zavart szenved, és lassan leállnak. Mindezek mellett a szervezet ellenálló képessége minden gondos beavatkozás mellett rohamosan csökken. Pontos diagnózist természetesen, csak egy kórbonctani és, ha kell kórszövettani vizsgálattal lehet mondani utólag.
Ha nagyon húz, és köhög emiatt, akkor a hám. Kutyaiskolában, ha nem húz, vagy ha a hám zavarja, akkor a nyakörv.
Tisztelt Kérdező! Sajnos még nem volt ilyen esetem, ezért csak tippelni tudom, hogy az Apis vagy a Bryonia C6 - C12 naponta 2x-3x egy - két golyónyi az ivóvizébe, vagy feloldva közvetlenül a szájába. A Betadint nem, a Körömvirág krémet továbbra is ajánlom, még esetleg szájon át is alacsony potenciás homeopátiás készítményként. A körömvágás is aktuálisnak tűnik. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A legtöbb kígyó elfogadja a fagyasztott zsákmányállatot is, természetesen kiolvasztás után. Sajnos kivételek mindig akadnak, de azért érdemes megpróbálkozni vele. Sokszor nem megy azonnal a váltás és némi szoktatás szükséges. Ilyenkor kezdetben az élő egér helyett egy frissen elpusztult egeret érdemes felkínálni, majd, ha ez már megy, utána kellene a fagyasztott / kiolvasztott egérrel próbálkozni. Másik lehetséges változat, hogy közvetlenül az élő táplálék elfogyasztása után kell felkínálni neki egy kiolvasztott egeret. Számtalan megoldás létezik ezen kívül és nincsen egységes recept. Ki kell tapasztalni nála melyik módszer válik be.
Általában az étvágytalanság a legelső tünet, ha valami nem stimmel a teknőssel. A hátterében számtalan ok lehet, aminek felderítése nem is mindig egyszerű. Teknősök élete során sokszor teljesen természetes jelenség az étvágytalanság (pl. téli pihenő, vemhesség). Másik gyakori oka az étvágytalanságnak a helytelen tartási mód. A nem megfelelő hőmérséklet, terrárium méret, megvilágítási idő, stb. mind étvágytalansághoz vezetnek. Ilyen esetekben a tartási körülmények javításával megszüntethető a koplalás. Sajnos azonban a legtöbb betegségnek is az étvágytalanság a legelső tünete. Ezek felderítése azonban már állatorvosi feladat. Javaslom, hogy ha nem változik a helyzet, mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst. A teknősök rejtett bajai: mikor forduljunk állatorvoshoz?>>