6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Kérdéseire leginkább egy vizsgálatot követően lehetne válaszolni. Sajnos látatlanul nem tudom mire vélni a "szösz"-t. Ez lehet korpásodás, kosz (favus), vagy más is. A karom visszahúzásának mértéke is kérdéses. Lehet, hogy csak túlnőttek a karmai. Idősebb állatoknál előfordulhat, hogy a karmait nem tudja teljesen visszahúzni. Mutassák meg az állatot állatorvosnak.
Ha már tud repülni, akkor zárt a tollazata, nem szükséges számára a fészek melege. Amennyiben az apja eteti, esetleg önállóan is elkezdi a magok felcsipegetését, hagyja a kalitban. Fentiek hiányában próbálkozhat mesterséges etetéssel.
A fészekalj általában 12-15 tojásból áll. A tojó az utolsó tojás lerakásakor ül a fészekre. Megbízható költők és nevelők, ezen folyamatok során nem jellemző komplikációk megjelenése.
Ideiglenesen megfelel, a felnőtt teknős 15-20 centis páncélhosszúságúra nőhet meg. A szárított hal nem rossz de lehet kapni fagyasztva is halat az jobb. Emellett vizicsigát, tücsköt, nyers marhahúst, lisztkukacot, salátát is adhat neki és kiegészítésképp jobb minőségő teknőstápokat. A lényeg hogy minél változatosabban etesse.
Ez valószínűleg azért van, mert beteg, feltehetőleg elkapott valami fertőzést. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!