6936. Milyen magasra tud ugrani egy macska? Elképesztő!
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Akár a hűtő tetejéről, akár a kertben lévő fáról néz le rád a cicád, a magasból szemlélődés természetes számára.
Minden, amit tudnod kell a macskád harmadik szemhéjáról – és hogy mit tegyél, ha láthatóvá válik. Amikor a macskád álmosan hunyorog rád, az olyan, mint egy kis szőrös ölelés és egy édes "szeretlek". De mi van, ha a harmadik szemhéj, amely függönyként csúszik át a szemén, szintén megjelenik? És várjunk csak, hány szemhéja van egy macskának?
Az alvás mennyisége függhet az életmódtól, az unalomtól, sőt, még az évszaktól is. Szeretnéd minden ébren töltött percet a macskád mellett tölteni. De úgy tűnik, a cicádnak más tervei vannak a napjára. Ez magában foglalja a itt alvást, ott alvást, és egy kis szundikálást a fotelben. Olyan kevés ébren töltött pillanat mellett nem meglepő, hogy vajon mennyi alvásra van szüksége egy macskának naponta.
Ne aggódj—a legtöbb könnyen javítható! A kedvenced annyira a családod része, hogy soha nem gondolnál arra, hogy bántanád. Mégis, még a legjobb szándékú háziállattartók is akaratlanul káros helyzetbe hozhatják állataikat. A túl sok ételtől kezdve a biztonságtalan autóutakig, érdemes figyelni ezekre az öt nem nyilvánvaló veszélyre, hogy segíts kedvencednek a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet élni.
A macskák is megfázhatnak, de nem tőlünk, emberektől. Így állapíthatod meg, hogy a cicád náthás-e, és hogyan segíthetsz neki. A macskák is megfázhatnak, hasonlóan az emberekhez. Ha észreveszed, hogy a macskád gyakrabban tüsszent, orrfolyása van, vagy könnyezik a szeme, ezek a felső légúti fertőzés (URI) gyakori jelei, amit mi embereknél "náthának" nevezünk. A macskanáthát különböző kórokozók idézhetik elő, és sok közülük rendkívül fertőző.
Elképzelhető, hogy a bűzmirigyével van probléma. Keressék fel állatorvosukat, hogy megvizsgálhassa.
A májkrém nem egy görénynek való táplálék. Sokkal jobb lenne görénytáppal, kölyök macskatáppal, vagy egész zsákmányállattal etetni. Üdvözlettel: Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Nem leszoktatni kell, ha nem a két kutya között beállítani a megfelelő rangsort, - esetleg valamelyik kutya ivartalanításával ezt hatékonyabbá tenni. A fajta nem jellemzően játékos, de megfelelő motivációval bizonyára el lehet érni valamilyen eredményt. A játék fotója nincs a mellékletben.
Sajnos az állatokon is egyre gyakoribbak a daganatos elfajulások. Szövettannal lehet igazolni hogy jó vagy rossz indulatú-e a daganat. A mennyiben a daganat nincsen eltávolítva, az folyamatos problémát fog okozni, ha rosszindulatú áttéteket képez, ami visszafordíthatatlan következményekkel jár. Legfontosabb az állat immunrendszerének a javítása, ilyen esetekben több vitaminra is szüksége van. A homeopátia mellé nagyon fontos lenne a mágnesterápia, ami jelen álláspont szerint az egyetlen terápiás kezelés ami nem szórja a daganatos sejteket, segít az immunrendszer erősítésében,javítja a szervezet oxigenizációját, javítja a keringést, és csökkenti a fájdalmakat. Sajnos nincsen 100% ellenszer, de így esélyt adhatunk a ló állapotának fenntartására, esetleges fájdalmainak csökkentésére,és közérzetének javítására. Sajnos a nyirokcsomóknál lévő daganat hamar terjedni fog a nyirokutak által.
Kedves Gazdi! Természetesen van mód ilyen esetben is az ún. szelíd gyógymódok alkalmazására. Daganatos betegeknél egy összetett, komplex terápia az, ami célra vezethet (Nem Toxikus Tumor Terápia). Részletesebben lásd itt: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt. Ehhez azonban egy nagyon alapos állapotfelmérésre van szükség, amihez mindenképpen egy homeopata állatorvos segítségét kell kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek (06 (20) 928-4425). Sajnos úgy nem megy, hogy javasolok Önnek egy-két homeopátiás szert, így látatlanban! Ilyen esetben mindenképpen egyedileg, személyre szabottan kell a homeopátiás szereket és az egyéb kiegészítő terápiákat kiválasztani, hogy tényleg hatékony lehessen a kezelés. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.