691. Hihetetlen: megtaláltuk a legviccesebb macskás videót!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A chilei rózsaszín tarantula (Grammostola rosea) lakhelyéből adódóan jól viseli a klímaváltozásokat, és a nomád körülményeket, így kezdő póktartók is bevállalhatják.
A mai gazdasági helyzetben mindenki természetesen elkezdi számolni mi mennyibe kerül. Első reflexként többen kedvencük prémium kategóriás táplálékát cserélik le olcsóbb élelemre, mondván „válság van, spórolni kell„.
A macskától elkapott fertőzés miatt TÉNYLEG elvetélhet a kismama? Milyen higiéniai óvintézkedések kellenek, ha macskám is van, és jön a baba? A macska bántani fogja a babát? A macska veszélyes a gyermekre?
A ló csakúgy, mint az ember, egyre tovább él. Régen a fogak kopása szabta meg várható élettartamát, ma azonban a gazda gondossága vált a legfőbb meghatározóvá.
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.