691. Hihetetlen: megtaláltuk a legviccesebb macskás videót!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A chilei rózsaszín tarantula (Grammostola rosea) lakhelyéből adódóan jól viseli a klímaváltozásokat, és a nomád körülményeket, így kezdő póktartók is bevállalhatják.
A mai gazdasági helyzetben mindenki természetesen elkezdi számolni mi mennyibe kerül. Első reflexként többen kedvencük prémium kategóriás táplálékát cserélik le olcsóbb élelemre, mondván „válság van, spórolni kell„.
A macskától elkapott fertőzés miatt TÉNYLEG elvetélhet a kismama? Milyen higiéniai óvintézkedések kellenek, ha macskám is van, és jön a baba? A macska bántani fogja a babát? A macska veszélyes a gyermekre?
A ló csakúgy, mint az ember, egyre tovább él. Régen a fogak kopása szabta meg várható élettartamát, ma azonban a gazda gondossága vált a legfőbb meghatározóvá.
A társ tollának tépkedése lehet az agresszivitás, a társ el nem fogadásának a jele, de ha "jól kijönnek", akkor vitaminhiány, esetleg parazitás fertőzöttség lehet az oka. Állatpatikában kellene venni vitamincseppeket, olyan is létezik, ami kifejezetten tolltépés ellen van. Ha ezután sincs változás, megmutatnám őket állatorvosnak. Esetleg kézhez lehet őket szoktatni (szerintem maximum kézre-ülést lehet elérni), de nagyon hosszú, türelmes munka kell hozzá!
Az emberi fogyasztásra való zabpehely (persze a natúr, nem a cukrozott!) szerintem tökéletesen megfelel erre a célra.
A szőrhullás alapvetően védtelenséget, az életerő csökkenését jelenti és többnyire a következő okokra vezethető vissza: - érzelmi stressz; félelem és menekülés, bosszúság, aggódás, bizonytalanság; - alkati rendellenességek; - táplálkozási hiányosságok (vitamin-, ásványianyag-, nyomelem-hiány); - krónikus szervi megbetegedések (hasnyálmirigy, máj, gyomor, bél, vese); - gombás fertőzöttség; - fertőző betegségek; - belső, vagy külső parazitózisok; - pajzsmirigy, mellékvesék vagy ivarmirigyek okozta hormonzavarok; - mérgezések (gyógyszer eredetűek is); - kipufogógáz-terhelés. Az esetében a hasmenést fontos kísérő tünetként értékelem. Tanácsom a kiváltó okok felderítése, tehát a kutya mielőbbi alapos állatorvosi vizsgálata. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, változatos étrend a sima, fénylő szőrzet biztos alapja. A csalánból vagy mezei zsurlóból készült teák elvileg támogatják a szőrzet anyagcseréjét, de ezek alkalmazását is csak az alapos állatorvosi vizsgálat eredményeinek birtokában javasolhatom.
A leander mérgező növény. Nehéz elképzelni, hogy deguk milyen módon férhetnek hozzá. Ha már megtörtént a baj, azonnal állatorvoshoz kell fordulni!
A táplálásra a jó minőségű kölyöktápok (Royal Canine, Eukanuba, Hill´s, Biomill, Acana, Flatazor) a legalkalmasabbak. Ezek száraz tápok és az előírás szerinti mennyiségben kell neki ezeket adni. Németjuhász lévén nem szabad spórolnia a táp minőségén, mert a fajta egyébként is mozgásszervi bajoktól terhelt, ami fokozottabban jelentkezhet, ha nem megfelelő a kölyökkori táplálás!!! Fontos még a kalciumkiegészítő tabletták adagolása (Pet-Phos, Cal-D-phos, FeliCavit), melyek a csontnövekedéshez kellenek. Közvetlen érintkezést még nem javasolok nagy kutyákkal, mert egy oltás még nem ad elegendő védettséget. Nem biztos, hogy a kerítésnél való találkozás jó ötlet, ha megoldható, ki kell küszöbölni.