691. Hihetetlen: megtaláltuk a legviccesebb macskás videót!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A chilei rózsaszín tarantula (Grammostola rosea) lakhelyéből adódóan jól viseli a klímaváltozásokat, és a nomád körülményeket, így kezdő póktartók is bevállalhatják.
A mai gazdasági helyzetben mindenki természetesen elkezdi számolni mi mennyibe kerül. Első reflexként többen kedvencük prémium kategóriás táplálékát cserélik le olcsóbb élelemre, mondván „válság van, spórolni kell„.
A macskától elkapott fertőzés miatt TÉNYLEG elvetélhet a kismama? Milyen higiéniai óvintézkedések kellenek, ha macskám is van, és jön a baba? A macska bántani fogja a babát? A macska veszélyes a gyermekre?
A ló csakúgy, mint az ember, egyre tovább él. Régen a fogak kopása szabta meg várható élettartamát, ma azonban a gazda gondossága vált a legfőbb meghatározóvá.
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.