691. Hihetetlen: megtaláltuk a legviccesebb macskás videót!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A macskák hihetetlen dolgokra képesek: kutyát kergetnek, horgásznak, villával esznek és zongoráznak - ha kedvük tartja... Nézd csak!
A chilei rózsaszín tarantula (Grammostola rosea) lakhelyéből adódóan jól viseli a klímaváltozásokat, és a nomád körülményeket, így kezdő póktartók is bevállalhatják.
A mai gazdasági helyzetben mindenki természetesen elkezdi számolni mi mennyibe kerül. Első reflexként többen kedvencük prémium kategóriás táplálékát cserélik le olcsóbb élelemre, mondván „válság van, spórolni kell„.
A macskától elkapott fertőzés miatt TÉNYLEG elvetélhet a kismama? Milyen higiéniai óvintézkedések kellenek, ha macskám is van, és jön a baba? A macska bántani fogja a babát? A macska veszélyes a gyermekre?
A ló csakúgy, mint az ember, egyre tovább él. Régen a fogak kopása szabta meg várható élettartamát, ma azonban a gazda gondossága vált a legfőbb meghatározóvá.
Mielőtt bármelyiküket is lecserélné, próbálkozzon azzal, hogy egy időre egymáshoz közel, de külön kalitkában helyezi el, majd egyre növekvő időtartamra, de felügyelettel, időnként össze-összeengedi őket.
Mindenképpen az életkornak megfelelően kell kiválasztani a tápot. Vegyesen érdemes a száraz és a nedves formákat adni. Az arány szinte mindegy, mert a beltartalmi értéke a fontos.
Ha egy állat vagy annak kölyke betegeskedik, akkor azonnal szakemberhez kell fordulni, pontosabban állatorvoshoz kell vinni, mert csak így enyhíthetünk a szenvedéseiken és így lehet esélyük a gyógyulásra-életben maradásra! A macska tüzelését elsősorban viselkedéséből lehet megállapítani: hangos, néha fájdalmasnak tűnő nyávogás, nyivákolás, földön-fetrengés, dörgölőzés, ami bepárzás után rögtön megszűnik.
A leírt tünetek alapján nem elsősorban antibiotikumokra lenne szükségük a teknőceinek. Hasonló tünetek leggyakrabban (pontosabban mindig!) Kalcium/D-vitamin anyagcserezavar/hiány miatt alakulnak ki és ezt injekciós készítményekkel lehet eredményesen kezelni, főleg ha időben szakemberhez kerül az állat. Ennek hiányában viszont szinte biztos pusztulásra van ítélve a teknőc.
Természetesen a legkönnyebben kézzel felnevelt papagájokat lehet megszelídíteni, illetve, ha elég fiatalon kerülnek hozzánk. A párban tartott madarak sokat foglalatoskodnak egymással és kevésbé igénylik az ember társaságát, közelségét, mintha egyedül lennének. Ezért hosszabb kicsit a kézhez szoktatás időszaka. Nem lehetetlen viszont! A lényeg a sok-sok türelem(!!), nyugalom és így szép lassan megszokják a gazda közelségét.