6946. Ezért rágcsálhatják meg a macskák a szobanövények levelét
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Bár a házimacskák világszerte népszerűek, vannak olyan ritka fajták, amelyeket a kihalás fenyeget. Ezek a különleges macskafajták gyakran az emberi hanyagság, a tenyésztési trendek változása vagy genetikai betegségek miatt kerülnek veszélybe. De mely macskafajtákat fenyegeti leginkább a kihalás?
A kutyák hűséges társaink, azonban egyes fajták genetikai adottságaik miatt hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Ha valaki kutyát szeretne vásárolni vagy örökbe fogadni, érdemes előre tájékozódni a fajtára jellemző egészségügyi problémákról. Nézzük, mely kutyafajták számítanak a legbetegesebbeknek!
A macskák különleges és gyakran titokzatos lények, akik nem mindig mutatják ki egyértelműen az érzéseiket. Ha azonban figyelsz a viselkedésük apró jeleire, könnyen észreveheted, hogy a cicád szeretetteljesen viszonyul hozzád.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..