6946. Ezért rágcsálhatják meg a macskák a szobanövények levelét
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Bár a házimacskák világszerte népszerűek, vannak olyan ritka fajták, amelyeket a kihalás fenyeget. Ezek a különleges macskafajták gyakran az emberi hanyagság, a tenyésztési trendek változása vagy genetikai betegségek miatt kerülnek veszélybe. De mely macskafajtákat fenyegeti leginkább a kihalás?
A kutyák hűséges társaink, azonban egyes fajták genetikai adottságaik miatt hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Ha valaki kutyát szeretne vásárolni vagy örökbe fogadni, érdemes előre tájékozódni a fajtára jellemző egészségügyi problémákról. Nézzük, mely kutyafajták számítanak a legbetegesebbeknek!
A macskák különleges és gyakran titokzatos lények, akik nem mindig mutatják ki egyértelműen az érzéseiket. Ha azonban figyelsz a viselkedésük apró jeleire, könnyen észreveheted, hogy a cicád szeretetteljesen viszonyul hozzád.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Kedves gazdi! Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt nem eszik a cica. Az egyik legjellemzőbb betegségtünet az állat étvágytalansága. Sürgősen ki kellene vizsgálni a cicát! Vigye állatorvoshoz!
A kutya egyértelműen beteg. Vizsgálatra lenne szüksége. A rendelőben valószínűleg van szakszerű asszisztensi segítség. Ha nem tudnak szájkosarat adni a kutyára, még mindig ott a bódítás lehetősége. Így meg lehet vizsgálni, lehet vért is venni belőle. Sajnos a nyirokcsomók duzzanata és a fogyás nem jó jel. Ha a kutya abszolút kezelhetetlen, de láthatóan szenved, bármilyen nehéz is ezt kimondani, az euthanasia a humánus megoldás.
Önmagában az eltérő szemszín nem kóros,talán csak küllembírálatkor okozhat problémát.
A leírás alapján szőrtetűre gyanakszom, de jó lenne megmutatni állatorvosnak. Ő tudni fogja, milyen külső élősködő elleni szert alkalmazzon.
Kedves Kérdező! Megértem az elkeseredését, de sajnos nem tudok semmi okosat mondani. Leleteket csak önmagukban, a hozzá tartozó beteg és a vizsgálati leletek nélkül nem lehet megfelelően értékelni. Ráadásul, ha már 15 állatorvos látta, és az egyetemi klinikán tartott konzílium sem hozott eredményt, akkor ne várja azt, hogy majd itt az interneten valakiben hirtelen világosság gyúlik és azonnal megmondja, hogy mi a kutyája baja. Én biztosan nem vállalkoznék ilyenre, de szerintem más kollégám sem.