6946. Ezért rágcsálhatják meg a macskák a szobanövények levelét
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Bár a házimacskák világszerte népszerűek, vannak olyan ritka fajták, amelyeket a kihalás fenyeget. Ezek a különleges macskafajták gyakran az emberi hanyagság, a tenyésztési trendek változása vagy genetikai betegségek miatt kerülnek veszélybe. De mely macskafajtákat fenyegeti leginkább a kihalás?
A kutyák hűséges társaink, azonban egyes fajták genetikai adottságaik miatt hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Ha valaki kutyát szeretne vásárolni vagy örökbe fogadni, érdemes előre tájékozódni a fajtára jellemző egészségügyi problémákról. Nézzük, mely kutyafajták számítanak a legbetegesebbeknek!
A macskák különleges és gyakran titokzatos lények, akik nem mindig mutatják ki egyértelműen az érzéseiket. Ha azonban figyelsz a viselkedésük apró jeleire, könnyen észreveheted, hogy a cicád szeretetteljesen viszonyul hozzád.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Az általad említett "bőrfoszlás" lehet természetes jelenség is, ha az állat vedlik. A teknősök nem egyben vetik le kinőtt bőrük felsőrétegét, mint a kígyók, hanem kisebb darabkákban, "foszlányokban". Ha ez áll a háttérben, akkor teknősöd egészséges, természetesen meg kell figyelned, hogy a lefoszlott felhám alatt a bőr egészséges-e (nincsenek pikkelysérülések, sebek, stb.). Amennyiben a bőrön kóros tüneteket észlelsz, feltétlenül vidd el teknősödet hozzáértő állatorvoshoz.
Hogy mi lehet a cica fülével, azt természetesen csak személyesen megtekintve lehetne eldönteni illetve szükség esetén laborvizsgálatokat is lehet végezni. Az biztos, hogy lehet és kell is segíteni a cica fülén, talán csak a "napégés" okozta fülperemi elváltozás (fehér szőrű cicáknál!) tud olyan makacs lenni, hogy folyamatos "karbantartó" kenőcsözést igényel. De inkább nem nyilatkoznék látatlanban.
Mindenképpen ajánlatos minél hamarabb műteni, mert a probléma önmagától nem oldódik meg, csak roszabbodik és esetleg torz fül lehet a következménye.
Elméletileg 6 hetes kortól már valóban leválaszthatók a kölykök, de 8 hét az ideális. Érdemes elkezdeni minél előbb a szilárd táplálékhoz hozzászoktatni őket.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.