6946. Ezért rágcsálhatják meg a macskák a szobanövények levelét
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Ha mérgező szobanövényt rágcsál meg a cica, komoly gondot okozhat neki.
Bár a házimacskák világszerte népszerűek, vannak olyan ritka fajták, amelyeket a kihalás fenyeget. Ezek a különleges macskafajták gyakran az emberi hanyagság, a tenyésztési trendek változása vagy genetikai betegségek miatt kerülnek veszélybe. De mely macskafajtákat fenyegeti leginkább a kihalás?
A kutyák hűséges társaink, azonban egyes fajták genetikai adottságaik miatt hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Ha valaki kutyát szeretne vásárolni vagy örökbe fogadni, érdemes előre tájékozódni a fajtára jellemző egészségügyi problémákról. Nézzük, mely kutyafajták számítanak a legbetegesebbeknek!
A macskák különleges és gyakran titokzatos lények, akik nem mindig mutatják ki egyértelműen az érzéseiket. Ha azonban figyelsz a viselkedésük apró jeleire, könnyen észreveheted, hogy a cicád szeretetteljesen viszonyul hozzád.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Leggyakrabban valamilyen baleset (leesés, rálépés miatti csonttörés, zúzódás) következménye a "lábhúzás". Az végtag beidegzésének a problémája is lehet a háttérben (bizonyos fertőzések, sérülések, mérgezések). Mindenképpen javasolt állatorvoshoz vinni az állatkát!
A cicának valóban macskanáthája volt, de erre általában nem elég a szemcsepp, hanem általános antibiotikum terápia is szükséges. A szemzúgban levő fehér hártya a pislogó hártya vagy harmadik szemhéj, általában akkor esik elő nagyon, ha legyengült az állat vagy gyulladt a szeme. A leírt másik elváltozást így nem tudom megállapítani. Kérem vigyék orvoshoz.
A csincsillák néha rágcsálják a szőrüket, előfordulhat náluk helytelen kezelés miatti szőrhullás is. A szőrük töredezhet vagy gombás fertőzöttség következményeként ki is hullhat. Az utóbbiak állatorvosi beavatkozást igénylő betegségek! Nem ezekkel téveszti össze a vedlést?
A tehéntej fehérje- és zsírtartalma jelentősen alacsonyabb a macskatejénél, ezért önmagában a kiscicák felneveléséhez nem elég. Vízzel hígítva és kizárólagosan ezen tartva még a kiscicák éhhalálát is okozhatja. Tejszínnel dúsított tehéntejet adhat nekik (1 liter tejre + 1, 25 dl tejszínt számolva). Szilárd táplálékukat vagdalt marha-, vagy csirkehús, joghurt, vagy pépesített marhaszív, tejszínes főzelékfélék képezhetik. 100 grammnyi ételükbe mindig keverjen bele 1 csapott mokkáskanálnyi Tovita port (amelyet gyógynövényboltban vagy patikában szerezhet be). Ügyeljen arra is, hogy a kiscicák kedvük szerint napozzanak és 8 hetes korukig naponta hatszor kapjanak enni. Később az etetések számát fokozatosan napi kettőre csökkentheti. Én nagyon ellenzem, ha a cicák előtt mindig ott az eleség! Lehetőleg ragaszkodjon az etetési időkhöz, de tiszta, friss víz mindig legyen előttük.
Egy három hónapos kutyának a szervezete még nagyon kevés terhelést bír, főleg ebben a melegeben. Nagyon kell vigyázni a kiszáradásra vagy hőgutára. Befolyásolhatja még az is, hogy mikor kapott védőoltást, mert utána mindig kicsit belázasodnak (ez a természetes és a kívánatos ). Függhet a kutya fajtájától, van amelyik jobban elviseli a meleget (agarak, vizslák, általában a rövid, vagy világos szőrűek). Azt tanácsolom, hogy a nagyobb sétákat, játékot, az esti, vagy reggeli órákra időzítse, és napközben vagy evés után csak a szükségleteit végezze el. Legyen türelemmel, a kiskutyából nem sokára felnőtt lesz.