6951. Ezek a vemhesség első jelei a cicáknál
Összegyűjtöttük, milyen jeleknél gyanakodhatsz arra, hogy a macskád vemhes.
Összegyűjtöttük, milyen jeleknél gyanakodhatsz arra, hogy a macskád vemhes.
Ha szereted az állatokat és extra jövedelem-kiegészítésre vágysz, akkor javasoljuk, hogy ismerd meg az állatszitterek ilágát közelebbről. A Jooble összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat – ha érdekel, olvasd el a cikket.
Ha kutyavásárlás vagy örökbefogadás előtt állunk, és hosszú távon szeretnénk egy négylábú társat magunk mellett tudni, érdemes figyelembe venni, hogy melyik kutyafajta élettartama a leghosszabb. A kutyák várható élettartama jelentősen eltérhet fajtától, mérettől, genetikától, és természetesen az életmódjuktól is. Általában elmondható, hogy a kisebb testű kutyák hosszabb ideig élnek, mint a nagytestű társaik.
A kutyák gyakran szeretnek különféle szagos dolgokban forgatagni, legyen az frissen nyírt fű vagy a napsütésben süppedt elhalt mókus.
A kutyák a fűben való tekerkedése mögött több oka is lehet, legyen szó kommunikációról vagy egyszerűen csak szórakozásról.
Kedves Judit! A szürkehályog kezelésére a Cineraria Maritima általában D3-as potenciában használatos. Azonban van egy olyan szabály a homeopátiás kezelésben, hogy a terápia folyamán nem szabad a potenciákban visszalépni! Tehát előbb kellett volna a D3-ast, majd azt követően a D10-es potenciát alkalmazni. Jó lett volna, ha azt is megírja, hogy az eddigi kezelés hónapjai alatt tapasztalt-e javulást, és milyen mértékben! Ha már kapott a kutyus D10-est is ebből a szemcseppből, akkor én azt javaslom, hogy ebben a potenciában folytassa tovább napi 2x-i cseppentéssel, és - ahogy írja -, jó 3 hónapos használat után 1 hónap szünetet tartani. Azt azonban fontos még megemlíteni, hogy a szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Ehhez a Calcium fluoratum és a Silicea nevű szer adását javaslom C30-as potenciában heti 1x felváltva. Ezt így több hónapon keresztül lehet a kutyusnak adni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos http://www.kimintvet.hu/szelid/szelidnyito.html
A papagájszelídítés és főként a beszédre tanítás egyik alapfeltételeként határozzuk meg, hogy a madárka egyedül legyen. A papagájok fejlett szocializációs képességeit, igényeit használjuk ki, mikor az egyedül tartott madár, más társaság nem lévén, az embert választja társául, Mivel madárnyelven nem társaloghat, így az emberi szavakat fogja utánozni, képességei alapján, akár használni is. Fajtól és egyedtől függően természetesen a hangutánzás és elsősorban a szelídülés több papagáj együtt tartása esetén is lehetséges, különösen akkor, ha egyikük, többük már "beszélő" vagy szelíd madár. A fentiek figyelembevételével elmondhatjuk, jó úton jár a szelídítés terén, teljes kézszelídséget két madárral nem, vagy csak kivételes esetben, sok foglalkozással érhet el. A beszédutánzás nem várható, mivel egymással tudnak "társalogni", de mint tudjuk, kivételek lehetnek.
A traszra nyugodtan ki szoktathatják, csak idegen kutyák által látogatott helyekre ne vigyék még. A szobatisztaságr szoktatás nem szokott később gond lenni. A megfelelő helyen elvégzett dolog után a jutalmazás egy pozitív megerősítés. Ezt kell többször ismételni majd. A napirendet a kutya megszokja, bármilyen is legyen az, de azért napi háromszori sétáltatást ajánlatos valahogy beiktatni.
Sajnos ezt így nem tudom megmonani. Sajnálom szegényt.
Kedves Gazdi! Igen, el kellene vinni egy teljes kivizsgálásra, mert elképzelhető a túlérzékenységi reakció is, de lehet autoimmum izomgyulladás is akár. Ezt csak a részletes laboratóriumi és műszeres vizsgálatok döntik el. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc