6951. Kicsi vaddisznó tévedt be a hűvösvölgyi állomásra
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Az egyik utas vette észre, hogy egy vadmalac sétálgatott a hűvösvölgyi állomáson.
Összegyűjtöttük, milyen jeleknél gyanakodhatsz arra, hogy a macskád vemhes.
Ha szereted az állatokat és extra jövedelem-kiegészítésre vágysz, akkor javasoljuk, hogy ismerd meg az állatszitterek ilágát közelebbről. A Jooble összegyűjtötte a legfontosabb tudnivalókat – ha érdekel, olvasd el a cikket.
Ha kutyavásárlás vagy örökbefogadás előtt állunk, és hosszú távon szeretnénk egy négylábú társat magunk mellett tudni, érdemes figyelembe venni, hogy melyik kutyafajta élettartama a leghosszabb. A kutyák várható élettartama jelentősen eltérhet fajtától, mérettől, genetikától, és természetesen az életmódjuktól is. Általában elmondható, hogy a kisebb testű kutyák hosszabb ideig élnek, mint a nagytestű társaik.
A kutyák gyakran szeretnek különféle szagos dolgokban forgatagni, legyen az frissen nyírt fű vagy a napsütésben süppedt elhalt mókus.
Műtét után legalább 7-10 napig kerülendő a túlzott megterhelés (ilyen a kutyaovi is). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Ha a macska nincs ivartalanítva, akkor lehet, hogy most ivarzik, és ez váltotta ki nála ezt a viselkedésbeli változást. Ebben az esetben a megoldás az ivartalanítás. Ha ivartalanítva van, egy vizeletvizsgálattal ki kellene zárni, az esetleges húgyúti gyulladásos folyamatokat, melyek okozhatják a vizeletürítési szokások megváltozását. Ha ez a vizsgálat is negatív eredménnyel zárul, akkor "csak" egy viselkedészavarral állunk szemben, melynek sokszor az okát is meg lehet találni (új családtag, új állat a háztartásban, másik alom használata stb.). Ebben az esetben a kiváltó okot kell megszüntetni-ha lehetséges. Végső esetben többféle gyógyszer, stresszoldó-szer is van forgalomban macskák viselkedészavarainak kezelésére.
Két lehetőség van, hogy a kölyökkutyák " féregmentességét" biztosítsuk: 1) az egyik, hogy 2 hetes kortól kezdve, az állatorvos által ajánlott féregtelenítővel kezeljük a kölyköket, két hetes időközökkel, 12-14 hetes korukig 2) egy megfelelően biztonságos szerrel, megfelelő adagban (fenbendazol) kezeljük az anyaállatot a vemhesség 42. napjától az ellés utáni második hét végéig (14. napig). A kölyköknél kb 6 hetesen ebben az esetben is kell féregteleníteni. Ez utóbbi verzió ugyan biztonságos, de nem túl gyakorlatias, és jóval drágább is. Így azt javaslom, féregtelenítsék rendszeresen az anyakutyát, de a vemhesség alatt ne, a kölyköket pedig a fent leírt módon 2 hetes kortól. Ami az oxytocin injekciót illeti, adását kizárólag állatorvos által, állatorvosi felügyelet alatt javaslom: amennyiben a vizsgálat alapján úgy ítéli meg, esetleg hasznos lehet, de nem minden esetben, és súlyos szövődményeket okozhat!
Próbálja meg a cikkben felvázolt módszerrel összeszoktatni a kutyákat. Sok sikert, türelmet és kitartást!
Szükséges a vízmelegítő.