6966. Mi okozza a rossz leheletet a kutyáknál, és hogyan kezelheted?
A kutyád lehelete nem mindig ropogós illatokkal kecsegtet.
A kutyád lehelete nem mindig ropogós illatokkal kecsegtet.
A kutya fogmosása nélkülözhetetlen része az állat egészségmegőrzésének és jó közérzetének.
Tudtad, hogy a kutyáid is csiklandozhatóak lehetnek? Sok mindennel szeretnek a kutyáink, amit mi: pihenés, séták, finom falatok. Azonban a csiklandozás nem biztos, hogy első számú kedvenc tevékenységük.
A kutyák kiskoruktól kezdve természetesen képesek az emberekkel való kapcsolatfelvételre.
Sokféle betegség jöhet szóba, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát (amíg nem lesz túl késő!)...
Kedves Gazdi, ez tipikusan olyan kérdés amit nem lehet látatlanban megválaszolni, akár tályog is lehet a szájában, érdemes lenne minél hamarabb állatorvoshoz menni a cicóval.
A műtétnél igazából az altatás ami veszélyes- ha figyelmes az orvos akkor nem lesz semmi baj- de a nyuszit könnyű túlaltatni. Az ébredés hasonló mint a többi háziállatnál vagy akár nálunk is- kóvályog a nyuszi, elesik- a baj az, hogy ő ugrálni akar majd- erre kell figyelni, nehogy leessen valahonnan és megüsse magát...
Belső fadekorációként leggyakrabban vasfát, szőlőtőkét, fűzt, különböző uszadékfákat, mangróvét és platánkérget szoktak használni. A lényeg csupán annyi, hogy keményfa legyen, a puha fafélék ugyanis könnyen elrothadnak. Mindegyiknél fontos azonban megemlíteni, hogy a vizet kisebb-nagyobb mértékben színezik (barnítják, sárgítják). Ezzel nem árt számolnunk, mielőtt beletesszük az akváriumba.
Érdemes lenne egy kontrasztkásás etetés utáni röntgen vizsgálatot végeztetni, nincs-e nyelőcsőtágulata (lefűződése) a kiskutyának?