6966. Mi okozza a rossz leheletet a kutyáknál, és hogyan kezelheted?
A kutyád lehelete nem mindig ropogós illatokkal kecsegtet.
A kutyád lehelete nem mindig ropogós illatokkal kecsegtet.
A kutya fogmosása nélkülözhetetlen része az állat egészségmegőrzésének és jó közérzetének.
Tudtad, hogy a kutyáid is csiklandozhatóak lehetnek? Sok mindennel szeretnek a kutyáink, amit mi: pihenés, séták, finom falatok. Azonban a csiklandozás nem biztos, hogy első számú kedvenc tevékenységük.
A kutyák kiskoruktól kezdve természetesen képesek az emberekkel való kapcsolatfelvételre.
Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással. A sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez ilyenkor azonban járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegség egyéb jellemző tünetei is. Ha a kutya naponta többször hány, akkor feltétlenül vizsgáltassuk meg állatorvossal.
Szóba jöhet tályog, rovarcsípés, vérömleny (pl. kisebb ütés következtében), bordaganat (foleg idosebb kutyákban) vagy traumás hasi sérv (valamilyen sérülést, harapást követoen. Ha az elmúlt 1-2 héten kutyája azon a tájékon oltva vagy injekciózva volt, ennek emléke is lehet. Ha aggasztja a duzzanat, forduljon állatorvoshoz, aki vizsgálattal valószínuleg ki fogja tudni deríteni, mi okozta.
Kedves Gazdi, gyakori probléma, cikket írtunk róla >>
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg műtétre lesz szükség!
Lehet, hogy a tápszer okozza. Próbáljon meg macskatejpótlót venni, ha nem sikerül, ideiglenesen megoldás a hígítás is, de ha nem javulna a cica állapota, feltétlen mutassa meg állatorvosnak...