6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A természet elég jól elrendezte ezeket a dolgokat. Ha egy anyaállatnak elpusztulnak a kölykei, akkor a tejtermelés legtöbbször pár nap után abbamarad. Ezért sem szabad az emlőit fejni, nyomkodni. Ha mégis rendellenességet észlelnek, akkor ezt meg kell mutatni az állatorvosnak, aki majd a vizsgálat eredménye szerint kezeli a kutyát, ha az szükséges. Vizsgálat nélkül találgatni a szóba jöhető lehetőségek között értelmetlen.
Kedves Domi! Sajnos biztos, hogy nem a hörcsög válla ugrott ki, mert akkor a nagy fájdalom miatt nem használná a lábát. Ha a dudor esetleg nő az idő előrehaladtával könnyen megeshet, hogy daganat. Én azt javasolnám, hogy mindenképpen vigyed el egy állatorvoshoz, mert így látatlanban nem sokat lehet rá mondani. Sajnos nagyon valószínűnek tartom, hogy orvosi segítségre lenne szüksége a jószágnak, az azonban biztos, hogy nem ficam, és a rándulásból eredő ödémát (vizenyőt) sem tartom valószínűnek, mert akkor is érzékeny lenne, és szintén alig használná a lábát. Sajnos el kellene vinni egy állatorvoshoz, jobb ötletem sajnos nincs. :/ Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi ! Az Ön által leírt tünetcsoport mindenképpen ideggyógyászati eredetű. Annak a kérdéskörnek az eldöntése, hogy neurózis vagy valódi epilepszia betegség áll a kórkép hátterében, az epileptológus orvos feladata. Az ajakvacogtatás, egyébként nem ritka roham típus kutyán , fokális rohamoknak nevezzük, spontán generálódik és a két roham között a beteg tünetmentes. Nagyon jó gyógyszerek állnak a rendelkezésünkre a tünetmentesség vagy a végléeges gyógyulás elérése érdekében. Egyéb információk érdekében írhat a kissgabriella@vipmail.hu email címre. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Először is gratulálok, hogy üregi nyuszitulajdonos vagy. :) Hisz ez ritka kincs. A hólyaggal én azonban csínján bánnék. Így nem tudom, milyen hólyagokról lehet szó, de szerintem tedd külön a kicsit és vidd el orvoshoz. Mert a hólyag lehet komoly betegség tünete is (bár tény, hogy a lábon igen ritka), de jobb félni, mint megijedni. Az is lehet, hogy egyszerűen csak felsértette és az gyulladt be így, de én feltétlenül állatorvosnak megmutatnám. Majd írd meg mi lett velük. Édesek lehetnek. Vadon találtad őket? Vagy netán már a szülei is Nálad vannak és úgy születtek? Szép Napot, Jekkel Gabriella
Kedves Edit! A halak az oxigént a vízből veszik fel kopoltyújukon keresztül, mely ott oldott formában található meg. A levegőztető ahhoz kell, hogy ezen oldott oxigén koncentrációt az akvárium vizében a megfelelő szintre elemeljük. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu