6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A görögteknősöknél a farok különbözik a két ivarnál. A hímek farka vastagabb a nőstényekénél. A teknősöket hetente egyszer, langyos vízben érdemes megfürdetni.
Amikor a kutya megharapta, akkor a nagyobb baj megelőzéseként homeopátiás gyógyszerrel lehetett volna kezelni a kis lógófülűt. Most már nem ajánlom a "házilagos" kezelését. Tehát: irány az állatorvos!
Macskák tüzelésénél nem jellemző a vér megjelenése, a tüzelésre inkább az állat viselkedése (fetrengés, vernyogás, dörgölőzés, stb.) utal és emellett a péra enyhe duzzanata, nedvesedése látható. A vér talán valami sérülés, harapás következtében kerülhetett a fekhelyre, a bágyadtság indoka lehetne ebben az esetben a magas láz (például sebfertőzés következtében). Javasolnám, hogy állatorvosnak mutassák meg a cicát, ha még mindig betegeskedik.
A "lánynak vásárolt papagáj nem repül, mintha valamije megsérült volna, plusz az egyik szemét soha nem nyitja ki teljesen, mintha nem is tudná" - részét itt nem tudom részletezni. A leírása alapján ugyanis a kis papagájt állatorvosnak kellene megmutatni, mert egy alapos kivizsgálás kiderítené, hogy van-e sérülése. A kérdésnek a második része, miszerint "másik papagáj odarepül mellé és a csőre körül valamit csinál" - szerintem arra utalhat, hogy egy párról van szó és ezért a hím madár udvarol a kislánynak.
Ez a viselkedés a kutyánál ösztönös és nem nagyon lehet rajta változtatni. Rá kell szólni határozottan, de büntetni nem érdemes. A tüzelés lezajlása után általában megszűnik a probléma. Esetleg nyugtatni lehet még, de ezzel feltétlenül forduljon állatorvoshoz.