6976. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A környezet fogalmával kapcsolatban a legtöbb embernek a természet védelme és a fenntarthatóság jut eszébe. Hiszen felelősek vagyunk azért, hogy milyen környezetben élünk és azért is, hogy milyen feltételeket hagyunk a jövő generációi számára.
Kedves Gazdi! Nincs ivartalanítva a kandúr... Miért? Kellene mihamarabb! >> Kijárós? rendszeresen oltott és féregtelínített? Rühös? Amit természetesen nem fog tudni otthon kezelni..Jó lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz..
Kozmetikai fülvágást az állatvédelmről szóló törvény tiltja. Ha nem tiltaná, akkor sem javasolnám, mert ennyi idősen már úgysem állna, és nehezen gyógyulna...
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos az informció: annyit ugyan elárult, hogy kandúr, DE milyen idős, ivartalanított, megvannak az oltásai? Csak most kapott féregetlenítőt vagy rendszeresen, 3 havonta kapja? Miélyen tünetelk vannak még? Kemény vagy puha a hasa stb-stb.... Érdemes lenne tehát meglátogatni az állatorvost, mert látatlanban biztosan nem lehet segíteni..
Kedves gazdi! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak. Viszonylag hosszú, éles csontdarabok is baj nélkül keresztüljutnak a bélcsatornán, de a végbél ampullájában székletdarabokká összeállva rendszerint megakadnak, nem egyszer beleszúródnak a végbél záróizmaiba is, komoly fájdalmat és vérzést okozva. Amennyiben nem történik súlyos sérülés, a vérzés hamar eláll, a hegek begyógyulnak. „Szerencsére" sokszor a kutyák farhátat kapnak, ennek a csontjai kevésbé élesen törnek, de az ilyen csontdarabok is okozhatnak sérülést, különösen, ha nagy mennyiséget fogyasztott belőlük az állat. Az ilyen esetekben mindenképpen állatorvosi beavatkozás szükséges és szigorú csontevési tilalom! A kutyusnak meg adjunk kutyatápot (lehetőleg prémiumot), abban benne van minden, amire szervezetének szüksége lehet: ásványi anyag, vitamin és nyomelem és még keverni sem szükséges a házi koszttal - bár kétségtelen, hogy úgy szívesebben megeszi.
Kedves Olvasó! Bemásolom, amit írt:"yorkshire terrierem. 5 éves szuka. Napok óta nem eszik nem iszik. Bágyadt és inkább a követ keresi alvóhelynek. Lusta, állandóan csak alszik" És felteszem a kérdést, hogy ha ÖN így lenne, nem menne el orvoshoz? A kutya az ÖN felelőssége, nem csak játékszer! Felelősséggel tartozik érte! Vigye el a kutyát állatorvoshoz!