6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
2 hónaposan még elég fiatal a macsek, így jó esély van arra, hogy "megjavuljon" és csak az alomba járjon elvégezni a dolgát. Ezt enyhe dorgálással is elősegíthetjük, ha nem így cselekszik, illetve dicsérettel, ha az alomba piszkított! Még egy lehetőség az állatpatikákban kapható "alomba szoktató spray" vagy helyhez szoktató spray használata. Ezzel a kívánt helyet befújva könnyebben odaszoktathatjuk kedvencünket.
Másfél-két éves korukban ajánlatos előszőr pároztatni, amikor már kifejlett cicák lettek.
A szuka viselkedése a szoptatáskori stresszel és vacoképítési kényszerrel függ össze. Nem valószínű, hogy magától elapad a teje, ha még élnek a kölykök, ezt nem is szabad elősegíteni. Ha viszont már elpusztultak, akkor a kutya tejelésének elapasztását ajánlom. Bromocriptin tbl. a megoldás, ezt állatorvossal kell felíratni, mellékhatásként pár napig hányás jelentkezhet, de ez gyorsan elmúlik. Ivartalanítani, amíg tejel, NEM SZABAD!!! Vetéltetőtabletta nem létezik, fogamzásgátló igen, de ezt a már befedezett szukának TILOS beadni. Ez csak a tüzelés felfüggesztésére vagy megelőzésére jó.
Külön "szoktatni" nem lehet, de nem is érdemes. Ha vizet szeretne inni, biztos hamar megtalálná az itatót, ez valószínűleg azért nem fordult még elő, mert elég sok lédús zöldség és gyümölcs van előtte.
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel. 2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó! 3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.