6976. Intő jelek, hogy a macskád nem szeret
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A környezet fogalmával kapcsolatban a legtöbb embernek a természet védelme és a fenntarthatóság jut eszébe. Hiszen felelősek vagyunk azért, hogy milyen környezetben élünk és azért is, hogy milyen feltételeket hagyunk a jövő generációi számára.
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
Hasonló esetekben általában a kutyák önmaguktól megpróbálják hangjelzéssel erősíteni a figyelemfelkeltésüket. Néhányszor, amikor a kutya odaáll az ajtóhoz, menjen oda mellé és figyelje, de ne nyissa ki az ajtót, csak tegye a kezét a kilincsre. Várja meg amíg a kutya valamilyen hangot ad és az azt követő pillanatban dicsérje meg és nyissa ki az ajtót. A bélsár ürítés nagyban összefüggésben van a kapott táp mennyiségével és minőségével. Ha naponta 3 x kap enni a kutya, kezdje el a déli adagot fokozatosan csökkenteni, - ügyelve rá hogy a napi mennyiség ne változzon. Másik befolyásoló tényező a kutya rendszeres féregtelenítése. Jól látja és gondolja - egy 3 hónapos kutya neveléséhez, tanításához elsősorban türelemre van szükség.
Leírása alapján valóban elképzelhető a "fitymaszűkület" is. Amennyiben ez nem veleszületett, meg kell találni az okát. Állatorvosa minden bizonnyal felvázolja majd a megoldási lehetőségeket, aminek valóban része lehet a sebészi korrekció is, amennyiben indokolt.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mivel ezt levelezéssel nem lehet megoldani!!! A két probléma egyébként nem hiszem, hogy összefüggene...
Ez egy tévhit, ugyanis egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön. Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók.
A félelem a kutyáknál egy természetes, de nem kívánatos viselkedési forma. A félelemnek több kiváltó oka is lehet, - csak ezek ismeretében lehet terápia vagy tréning módszert alkalmazni. Külső hatás nélkül a félelem csökkenhet vagy éppen növekedhet. Csak a kutya és a tartási körülmények ismeretében lehet felelősségteljes tanácsokat adni. Amennyiben igénylik a házi látogatást és megfigyelést, kérem jelezzék e-mailben: info@4tappancs.hu