6976. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
A környezet fogalmával kapcsolatban a legtöbb embernek a természet védelme és a fenntarthatóság jut eszébe. Hiszen felelősek vagyunk azért, hogy milyen környezetben élünk és azért is, hogy milyen feltételeket hagyunk a jövő generációi számára.
A szelíd nimfákra kifejezetten jellemző ez a viselkedés. Ha nem tud olyan helyiséget biztosítani a lakásban, ahonnan nem zavaró a madár hangja, akkor a szoba, vagy a kalit sötétítése lehet megoldás, de úgy ebben legyen állandó rendszer, amihez a madár alkalmazkodhat. Naponta legalább 10 óra olyan időszak kell, mikor világos van a papagáj által lakott szobában. Ha csak rövid időre hagyja magára a madarat, akkor a kalit ideiglenes letakarását válassza. Ezt természetesen nem szeretik a papagájok, de így annak is van esélye, hogy megérezzék az összefüggést a letakarás és a kiabálás közt. Nekünk is volt olyan nimfánk, akinél ez működött, de persze az eredmény nem 100%-ban garantálható.
Mindkét dolog állatorvosi vizsgálatot igényel. Nem tudom, mit ért egyébként az állkapocs "kiakadásán". A rendszeresség is relatív fogalom. Van, aki a napi, más a heti, még mások a havi (vagy még ritkább) ismétlődést is "rendszeresnek" minősítik. Nem lényegtelen, hogy a tünetek okoznak-e problémát az állat életvitelében, táplálkozásában. Egyáltalán milyen tüneteket produkál az állat, amikor "kiakad" az állkapcsa? Magyarul: hogy veszi ezt észre? A szemfogak hossza közti különbség oka többféle lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy a hosszabb foggal van a probléma (lehet, hogy a másik törött, vagy kopott). Szóval a legjobb, ha felkeresik állatorvosukat.
Ki lehet vinni, miért gyengülne ettől a látása? Üdv
Lehet depressziós, egy társ lehet jót tenne neki.
1./ NEM - NEM - NEM (iletve lehet - amíg beteg nem lesz és/vagy el nem pusztul a "nem a fajtának megfelelő tartási körülmények következtében" - mert egy "társasági, öleb" -ről van szó!) 2./ Minden hagyományos őrző tipusú kutyafajta közül választhatnak. (nem szívesen javaslok fajtákat, mert ilyen esetekben a föl nem sorolt fajták kedvelői megharagszanak !)