6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Igen, ha szereti, megeszi.
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül leírásod alapján tengerimalacod esetében a Trixacarus caviae bőratka a legvalőszínűbb, de ezt csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet egyértelműen kijelenteni. Ha ez az élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul. Amennyiben mégsem ez a kórokozó okozta a tüneteket, úgy a bőrkaparék vizsgálati eredménye ismeretében kell a kezelést és az otthoni terráriumi fertőtlenítést elvégezni. Ha gomba okozta a tüneteket, tudnod kell, hogy ez emberre is veszélyes lehet.
Sajnos az általad küldött kép alapján nem tudom beazonosítani, hogy milyen élőlényről van szó, de biztos segítséget kaphatsz a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának Parazitológiai Tanszékén.
Szuka vagy kan a kutyus? Ha szuka, akkor álvemhesség lehet... De mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hogy alaposan megvizsgálja, mert az evés melletti fogyás is aggasztó (daganatos betegség?), és nem fiatal már...
Szakszerű tartás mellett kb. két-három év után lesz ivarérett a gőtéd és még legalább ennyi ideig él.