6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Kedves Zsuzsa! Csak egy tipp, de szerintem ez lehet egy térdízületi sérülés, szalagszakadás, egyéb. Elég tipikusnak tűnik. Bővebb info a www.kutyaterd.hu oldalon olvasható. De természetesen vigyék el orvoshoz, alaposan vizsgáltassák meg és ha kell Röntgen. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A kutyák izületi gyulladásának kezelése és a fájdalom megszüntetése A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség) Mit tehetünk a kutyák egészséges ízületeiért? Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Ránézésre egy felületes, bakteriális bőrfertőzésnek látszik. Betadinos oldattal fertőtlenítheti naponta. Ha egy héten belül nem múlik el, vigye őt állatorvoshoz! A szfinx gondozása Szfinx macska
Szia! Ilyen jellegű vizelet előfordulhat, ha nem kap elég folyadékot. Mivel nem tudod ellenőrizni hogy mennyi vizet iszik ezért mindenképpen adj neki lédúsabb zöldséget is. A nyusziknak amúgy is kell, mert a táp nem elég és ha csak azon eteted az nem egészséges. Adj neki egy kevés salátát, káposztát sárgarépát vagy almát. Ha a vizelete felhígul akkor megszűnik ez a színe- ha nem változik akkor sem, hogy eszik zöldséget, akkor mindenképp orvos- ez 1-2 napon belül kiderül - mert lehet szervi probléma okozza. Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - mit ehet a nyúl? Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi? Mit kell tudnod, ha nyulat szeretnél?
A megelőzéssel elkéstek mert az anyamacskát kellett volna oltatni Microsporon gomba ellen. Most már csak a kölykök oltásával lehet megoldani a megelőzést. A kölykök 8 hetes kortól olthatók és két oltás szükséges a megfelelő védelemhez 2-3 hét időközzel. Gombás fertőzés - mit tehetünk a macska bőrbetegsége ellen Ajánlott oltási program macskáknak Macskák védőoltási naptára
Szép estét! Az élelem bevédése magasabb ösztönszintű kutyák esetében “természetes”. A falkában minden egyednek joga van a megszerzett zsákmány birtoklására. Ez azonban egy házikedvenc esetén, főleg gyerek mellett, nem igazán jó dolog. Mivel még fiatal a kutya ezért azt javasolom, hogy továbbra is etesse a gyerek kézből, de szülői felügyelet mellett. Nem írta,mit eszik a kutya, de pl a ha tápot, akkor azt lehet viszonylag kis adagokban adni és a kutya jobban tudja fúrni az orrát a gyerek tenyerébe. Ha ez jól megy, akkor lehet picit simogatni is etetés közben. Ezek sok esetben célravezető gyakorlatok. Ha van lehetőség, menjenek kutyaoviba (akár hozzánk, vagy más helyileg közeli iskolába) ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjában és a kislány is tanulhat még a kutyákról. Sok sikert kívánok Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió Mit egyen a kiskutya? Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész