6986. Ismét lencsevégre kapták Szaffit, a szabadon engedett vadmacskát
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
Úgy tűnik, hogy a szabadon engedett vadmacskalány nagyon jól érzi magát a vadonban.
A természetben és az emberi testben zajló folyamatok között számos párhuzam fedezhető fel. Ahogy a föld felszínét az erózió lassan koptatja, úgy az emberi csontok is hajlamosak idővel veszíteni a tömörségükből, ellenálló képességükből. A csontritkulás, avagy oszteoporózis egy olyan folyamat eredménye, amely során a csontok ásványianyag tartalma fokozatosan csökken, ennek következtében pedig egyre törékenyebbé válnak.
Manapság vannak kifejezetten könnyen telepíthető, esztétikus kerítések, amelyek kellő védettséget tudnak garantálni egy ingatlan számára. Ilyenek a táblás kerítések, amelyekből számos különböző változat létezik.
Az épületek szigetelése nemcsak a lakóingatlanok esetében játszik kulcsszerepet, hanem különösen fontos a csarnokoknál is. A helyes szigetelési megoldások alkalmazása nemcsak az energiaköltségek csökkentésére szolgál, hanem a használati és üzleti hatékonyságra is jelentős hatással van. A csarnokokban sokféle tevékenység zajlik, amelynek során a hőmérséklet és az akusztikai körülmények is tökéletesen optimálisak kell, hogy legyenek.
Az emberek különféle okokból viselik az ékszereket. Néhányan egyszerűen a megjelenésük miatt, mások pedig azért, mert minden egyes darab bizonyos történetet mesél el. Az ékszerek személyesek, és ki tudják fejezni az egyéniségünket, ezért olyan fontosak a mindennapjainkban.
Nem jellemző, hogy herélnének, azt az elérhető állatorvostól kellene megkérdezni egyáltalán vállalja-e. Azzal is számolni kell, hogy utána az agancs sem lesz a régi. Sokkal kézenfekvőbb lenne odaadni egy vadasparknak, mielőtt még rájön az erejére és -akár játékból is- sérülést okoz. A szarvas, a kecsesség és jóság jelképe
A páratlanul maradt madár jelenléte lehet zavaró a másik pár életében, de ezt csak a gyakorlati tapasztalat fogja igazolni, vagy cáfolni. Érdemes lenne egy új tojót vásárolni, vagy a páratlan hímtől megválni. Utóbbit persze akkor, ha zavarja a megmaradt párt. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
Egy ilyen képlet egy tengerimalacon sok minden lehet: atheromától kezdve, daganatig bármi, így mindenképpen mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene vinni. Sok helyen lehet részletfizetést kérni, vagy kölcsön kérni ismerősöktől. Ezt otthon egész biztosan nem lehet ellátni, és idővel fájdalommal fog járni, esetleg kirágja magát azon a részen. Mivel még pici a duzzanat, ha megfelelő orvos végzi a műtétet, akkor jó eséllyel teljesen felépül.
Sajnos én sem tudok túl sok biztatót mondani. Mindenképp orvosi diagnózis kellene az okokat illetően. A gyorsan fejlődő futómadaraknak nagyon sok "A" és "D" vitaminra, jó minőségű kalciumra és a beépülést elősegítő foszforra van szükségük. Ezeknek a kúraszerű adagolásával lehetne próbálkozni.
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!